Offline Ağ Kartı Kurulumu Mümkün mü ?

Başlatan desperado, 13 Temmuz 2011 - 18:12:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

desperado

İyi Günler

Msi cx640 i5 2410m nvidia gt520m laptopıma elimde olan 8.10 ubuntu 32bit'i altern cd'den anca kurabildim kurabilmesine de ne ethernet driverımı yükledi ne de ekran kartımı tanıdı.. Msi driver cd'si elimde mevcut. Ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yok elim kolum bağlı sizlerin yardımını bekliyorum bu masaüstü makinem ancak buradan bağlanabiliyorum siteye de live cd de ekran kartını görmüyor/safe mode açmıyor..
Uzun bir gece yolculuğu gibidir hayat uzunları yaksan da pek uzağı göremezsin.

heartsmagic

Belki mümkündür ancak neden 8.10? Çok ama çok geride kaldı o sürüm.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sem

Sürücü cd'si içerisinde Linux için ayrıca sürücü yoksa bu şekilde yüklenebileceğini sanmıyorum. Yanılıyorsam bile doğru çalışacağını düşünmüyorum.

Ben de 2 3 sonraki sürümleri kurmanızı tavsiye ediyorum... 2008 senesinin sürümünü kullanıyorsunuz şu anda.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

desperado

Ben de öyle yaptım üşenmedim kalktım gittim internet kafeden indirdim 11.04'ü ancak farklı problemlerim oluştu onları da farklı başlıklarda dile getiririm artık..
Uzun bir gece yolculuğu gibidir hayat uzunları yaksan da pek uzağı göremezsin.

heartsmagic

Peki 11.04 bu başlıktaki sorunlara çare oldu mu?

bloody76

Yeni konu açmak yerine buraya yazmak istedim. Bende aynı ürün var. Ekran kartı gt 520m sanırım bunu 11.04 desteklemiyor. Fakat bir tanede işlemciye ait entegre grafik kartı var:intel hd 3000. Sorum şu olacak: intel hd 3000 grafik kartını ubuntu üzerinde sorunsuz kullanabilirmiyim.
Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000

heartsmagic

Nvidia sürücüsünü kurmadıysan zaten Intel'i kullanıyordur. Senin sorunun bu başlıkla alakalı değil gibi aslında, optimus konularına bakarsan forumda olan biteni görebilirsin.

engin1975

Bende aynı makinaya msi cx640 bugün 10.10 sürümünü kurdum herhangi bir sorun çıkmadı ama nVidia GT520 sürücüsünü ek sürücüler içinde bulamadım ama sistem intel hd 3000 ile gayet iyi çalışıyor ama compiz falan beklemeyin çalışmıyor