Ubuntu üzerinde kendimi geliştirmem için ne yapmam lazım ?

Başlatan kral1212, 01 Eylül 2011 - 15:04:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kral1212

Ubuntu üzerinde kendimi geliştirmem için ne yapmam lazım ? Alt yapısını öğrenmek için..Alt yapısı olan birisi bana yol gösterebilir mi ?
.Ben Alt yapıyı öğrenmek istiyorum.Açık kaynaklı kod sistemini.. ?

Teşekkürler....

heartsmagic

@kral1212, başka sistemlerde ne yapıyorsan burada da onu yapman lazım: Kullanmak. Sen kullandıkça karşına farklı şeyler çıkacak, öğrenmeye başlayacaksın. Gidişatı hızlandırmak istiyorsan kitap bulup bunları okuyacak, okuduklarını da uygulayacaksın.

http://www.belgeler.org başlangıç için güzel bir kaynaktır.
http://download.mesuterdemir.com/linux/kimkorkarLinuxtan.zip güzel kitaptır.

Forumu takip edersin gidişatı görürsün. Wiki'ye bakarsın fikir edinirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kral1212

kitapı indirdim.Foruma da bakıyorum.Ben Alt yapıyı öğrenmek istiyorum.Açık kaynaklı kod sistemini.. ?

Mitsukuni

Ben de @heartsmagic'e katılaraktan "kullanmak" diyeyim en başta. Zira kullanmadan okunan/öğrenilen her şey bir yerde teoride kalacaktır kesinlikle. Yaşamak lazım ki tecrübe edilebilsin. Zaten kullandıkça sistemleri de öğreneceksiniz. Tabi -benim için en önemli husustu bu- kendinizi zamana bırakmanız lazım. Bir nevî bu durum "Hamdım, piştim, yandım." durumu.

heartsmagic

Alıntı yapılan: kral1212 - 02 Eylül 2011 - 04:38:15
kitapı indirdim.Foruma da bakıyorum.Ben Alt yapıyı öğrenmek istiyorum.Açık kaynaklı kod sistemini.. ?

Alt yapı derken? Neyin alt yapısı? Çekirdeğin mi, dağıtımın üzerindeki uygulamaların mı? Programlama yönün var mı? Kısacası amacın nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.