[Çözüldü] En soldaki Araç Çubuğu[Ubuntu 11.04]

Başlatan freeman, 21 Ağustos 2011 - 10:38:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freeman

Arkadaşlar, Ubuntu 11.04 versiyonunu kullanıyorum.Masaüstünde en soldaki araç çubuğunu nasıl kaldırabilirim ya da şöyle de diyeyim: Masaüstü görünümünü nasıl modifiye edebilirim??
11.04 'ü silip 10.04 'ü falan kurmak istiyorum, 11.04 biraz yalın gibi geldi bana...
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

aurora

11.04 Unity kullanıyor, eğer 10.04'teki görünüme geçmek istiyorsanız, oturumu kapatıp, tekrar açarken en alttaki seçeneklerden Ubuntu Classic seçmelisiniz. Böylece klasik gnome arayüzünü kullanabilirsiniz,
(Bu işlemi bilgisayarı her başlattığınızda tekrar etmenize gerek yoktur. Seçeneğiniz öntanımlı olarak kullanılacaktır.)

decent

Alıntı yapılan: KaganIsmail - 21 Ağustos 2011 - 10:38:14
Arkadaşlar, Ubuntu 11.04 versiyonunu kullanıyorum.Masaüstünde en soldaki araç çubuğunu nasıl kaldırabilirim ya da şöyle de diyeyim: Masaüstü görünümünü nasıl modifiye edebilirim değiştirebilirim ??
11.04 'ü silip 10.04 'ü falan kurmak istiyorum, 11.04 biraz yalın gibi geldi bana...

11.04 ile devam etmek için geçerli nedenler;
- Compiz çalışıyor,
- Emerald çalışıyor,
- GTK2 temaları, simgeleri vs. ekleme konusu 10.04 ve 10.10 sürümleri ile aynı.
- @aurora' nın da belirttiği gibi klasik oturum açarak kullanırsanız önceki Ubuntu sürümlerinden arayüz olarak bir farkı kalmayacaktır.

Alıntı YapMasaüstü görünümünü nasıl modifiye edebilirim??
Bu ifade geniş bir alanı kapsıyor..
Tam olarak nasıl bir modifiye değişiklik düşünüyorsunuz ?

freeman

@aurora;
Ubuntu Classic Diye bir seçenek yok.Bu arada ben compizConfig diye bir menüden, Unity plugin i kaldırdım, şimdi sadece bir masaüstü ile başbaşayım..Herhnagi bir menüye ulaşamıyorum.

Modifiye derkende, mesela simgleri alta almak, simgeleri masaüstüne kopyalamak gibi basit işler....
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

decent

Masaüstünde sağ tıklayabiliyorsan bir dosya oluşturup içine istediğin komutları yazarak çalıştırabilirsin.
Sonrasında dosyanın uzantısını .desktop olarak değiştirmek yeterli. Eğer gerekiyorsa dosyaya sağ tıklayıp çalıştırma izni verilebilir.

Ya da bir klasör oluşturup klasörü açarsınız ve /usr/share/applications konumundan istediğiniz uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

heartsmagic

@KaganIsmail, Gnome Klasik diye bir şeyler var mı? Kısacası senin istediğin şey giriş yöneticisinde. Unity eklentisini Unity'yi kullanıyorken devre dışı bırakmak pek makul değil. Klasik Gnome istiyorsan söylendiği gibi girişte bunu yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

freeman

@decent;
Dediğiniz gibi yaptım ve Unity 'i geri getirdim.

@heartsmagic;
Açılırken
Ubuntu Linux generic
Ubuntu Linux recovery mode
diye iki seçenek var.fakat klasik diye bir seçenek yok..

kulkke

@KaganIsmail bahsettiğiniz grub menusu sanırım, giriş diye algıladığınız yer yani; kullanıcıyı seçip şifre girdiğiniz ekranda, bir aşağı veya yukarı açılır seçim menüsü olmalı. Orada "ubuntu klasik" diye * bir şey görünmüyor mu?

freeman

Tamamdır arkadaşlar çözdüm, klasik görünüm ile açılıyor.
"Sistem Ayarları -->  Sistem -> Giriş Ekranı" bölümünden hallettim.

@kulkke;
Giriş ekranında sadece, kullanıcı adını ve şifreyi yazdığım ekran geliyor..

Tamam arkadaşlar, hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için.
Bir klasik ekrana geçmek için, epey şey öğrendim.

Tekrar çok teşekkürler...

decent

Rica ederiz @KaganIsmail,
Çözülen konuların ilk iletisini düzenleyip başlığa [Çözüldü] etiketi ekliyoruz.