Kubuntu 11.10 Alpha3 ile Ubuntu-tr.net adresine gilmiyor

Başlatan thex_yavuz, 17 Ağustos 2011 - 09:12:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thex_yavuz

Arkadaşlar windowstan ubuntu-tr.net adresine rahat girebiliyorum ama ubuntu 11.10 alpha3 ile giremiyorum. Bilginiz olsun.
"Sayfa yüklenemiyor" hatası veriyor. Örneğin ubuntu.com adresine girdiğimde yada diğer sitelere rahat bi şekilde girebiliyorum.

kalkan1973

Bizde sorun yok ama... Kullandığınız WEB Tarayıcı Firefox mu...? Eksik eklentiler varsa yükleyin. Başta FLASHPLAYER olmak üzere...
Evde İşte her yerde Linux

umutubuntu

Bırakın Windows'u biz Linux'tan da rahatlıkla erişebiliyoruz. Alfa sürümde böyle şeylerin olması normaldir, kullanırken göz önünde bulundurmak lazım.

heartsmagic

Bizlerde alfa sürümde de sorun yok. DNS'lerin nelerdir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Şimdi sende şöyle birşey vardır. subdomain kullanan başka bir siteye girmeye çalış yine aynı hatayı verir. firefox u açıp about:config yazıp ayarlara gir ve network.dns.disableIPv6 ayarını true yaptıktan sonra tekrar dene. Çünkü aynı problemi daha önceden bende yaşadım.

thex_yavuz

Dns adreslerini vs otomatik aldırdığımda giriyor ama elle dns ve ip tanımlarsam girmiyor. Ama elle yapılan ayarlardan sonra diğer tüm sitelere giriyor, bi tek ubuntu-trye giremedim. Bana da çok ilginç geldi. Ama arkadaşın dediği gibi belki Alfa sürümle alakalıdır. O yüzden çok önemli değil. Yinede ilgilenenlere teşekkürler.

heartsmagic

heartsmagic

Sabit IP ile de denedim sorun yok bende.

nslookup ubuntu-tr.net
ne diyor?