[Çözüldü]Güncelleme sonrasında siyah ekranda kalıyor ve açılmıyor?

Başlatan ViolenTornado, 27 Ağustos 2011 - 03:07:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ViolenTornado

Arkadaşlar Güncelleme Yöneticisini açtım ve bir kaç önemli güncelleştirme diyordu bunları yaptım makinayı resetledim sonrasında ise siyah ekrana geliyor ve ardından kalıyor sorun ne olabilir? Tam olarak paketlerin ne olduğuna bakmadım. Önerilen diyordu yükledim kendi işime geçtim ama öncesinde hiç bir sorun yaşamamıştım şimdi ne yapmam gerekiyor?

Aklıma daha şimdi geldi bende compiz ayarları falan yapılı sorun bunlardanmı kaynaklanıyor. Yani ekran kartının ayarlarını sıfırlamadım ama sıfırlasam düzelirmiki? Yanlış bir şey yapmakda istemiyorum şimdi durduk yerde başka bişeyler yapıp sorunu büyütmeyeyim.

speakerXXL

Sistemi kurtarma kipinde açınız ve aşağıdaki kodu çalıştırarak eksik kalmış olabilecek bağımlılıkları yüklmeyi deneyiniz.

sudo apt-get install -f

Ve ya nerede hata aldığınızı tespit etmek için grub menüsü açıldığında e tuşuna basınız ve splash ve quite açılış değişkenlerini siliniz. Böylece sistemi metin kipinde açıp nerede hata aldığınızı görebileceksiniz.

ViolenTornado

sudo apt-get install -f
violentornado@violentornado-N61Jq:~$ sudo apt-get install -f
[sudo] password for violentornado:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Sıralanan paketler otomatik olarak kurulmuştu artık gerekli değiller:
  apache2-mpm-worker libapr1 libaprutil1-ldap apache2-utils apache2.2-common
  libaprutil1-dbd-sqlite3 apache2.2-bin libaprutil1
Kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.

burda bir sorun yok sanırım anladım kadarıyla ? Sizce bir sorun varmı?

Ayrıca şu dediniz komutları nereden sileceğim anlamadım? splash ve quite  satırlarını "e" harfine bastığımda orda çıkan menüden falanmı sileceğim?

speakerXXL

Sistem başlarken açılan grub2 menüsünde, Ubuntu'yu başlattığınız seçenek üzerine gelip e tuşuna basın.
Böylece açılış değişkenlerini düzenleyeceğiniz bir seçenek açılacak, burada quite splash değişkenlerini siliniz ve CTRL+X tuşlarına basınız.

ViolenTornado

Sanırım Sorunu çözdüm arkadaşlar. Korka karka denedim ama makinamda kurulu olan ati sürücüsü kaldırdım.sudo /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Komutunu kullanarak yaptım sonrasında açıldı ama güncellemeden dolayı bunun olmasıda çok garip bir durum yani orada ekran kartı ile ilgili bişeyler mi vardı sonrasında bu hale geldi oda tartışılır. Neyse @speakerXXL yardımların için teşekkürler bugun sayende yeni bişey daha öğrendim. Tekrar sürücü kurduğumda umarım sorun çıkartmaz.