Sürekli Parola ?!

Başlatan ErdoğanBörklü, 24 Temmuz 2010 - 21:38:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErdoğanBörklü

Selam arkadaşlar,
ubuntum sık sık parola soruyor, paket yüklerken, hdd de başka partitionlara girerken vs.
bunun bir çözümü var mıdır?

ubuntuki lilith

Acemiler için İlk Durak bölümümüz tam size göre, zira sorunuzla ilgili bir başlık orada mevcut: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2488.0.html
Gerçi baktım da açıklama kısa imiş :) Neticede Ubuntu size sormadan işlem yapmaz, bu iyi birşey.

ErdoğanBörklü

onu biliyorum arkadaşlar,
sadece girişte 1 kez parola girsem de sonra yapacağım işler-işlemler için parola sormasın istiyorum
mümkün müdür?

umutubuntu

heartsmagic

Alıntı yapılan: ErdoğanBörklü - 24 Temmuz 2010 - 21:45:03
onu biliyorum arkadaşlar,
sadece girişte 1 kez parola girsem de sonra yapacağım işler-işlemler için parola sormasın istiyorum
mümkün müdür?

Girişte sorsun dediğin yer oturum açmaksa evet mümkün:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/U%C3%A7birim_Parolas%C4%B1n%C4%B1_Kald%C4%B1rmak

Ancak her türlü sorumluluğu üzerine aldığının farkında olman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

onderkygz

arkadaşlar yeni acer marka bi pc aldım işletim sistemi ubuntunun yazılım merkezinden program yüklemek istediğimde parola istiyo ben bi parola koymadım varsayılan parola nedir nasıl kırabilirim acil bi yanıt verirseniz çok makbule geçicek

bigbang

Acer destek hattını bi arayıp sor istersen arkadaşım. Sonuçta onlardan almışsın ürünü ve firma kendine özel bir şifre yapmış olabilir, ama tabi bilen arkadaşlar var ise yardımcı olacaktır.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

bytan

@onderkygz,

Kullanıcı şifren ne ise onu kullanacaksın.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Mitsukuni

İlâcınız olan konu başlığımız budur:
[Nasil]Kullanici Sifremi Unuttum, ne yapabilirim?

Bir dahaki sefere soru sormadan önce forumda küçük bir gezinti yaparsanız daha iyi olur.

Kolay gelsin.