Sürüm Düşürmek ?

Başlatan Alev Simsek, 20 Ekim 2011 - 18:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alev Simsek

Merhaba Arkadaşlar Tam olarak nereye açacağımı bilemedim konuyu fakat sorum şu.

Önceden Kullandığım 11.04 serisini tekrar kullanmak istiyorum 11.10 sürümünde pc nedenini çözemediğim bir şekilde aşırı kasmaya başladı, Firefox yerine Chromium kullanarak biraz kasma problemini aşsamda genede takılmalar çok oluyor ve uygulama erişim hiçte kolay değil.

Şimdi Sorum şu 11.04 11.00 tekrar kurulum olmadan yükseltilebiliyor, peki 11.10 11.04 indirebilirmiyiz ?

Teşekkürler.

Al Arabi

Mümkün olmadığını biliyorum.  Eğer kullandığınız sistemden memnun iseniz, sistemin  açılışındaki gereksiz veya çok ihtiyacınız olmayan uygulamaları durdurarak bir nebze olsa sistemi rahatlatabilirsiniz.
Programın ismi "bum" du yanılmıyorsam. synapticten aratarak kurabilirsiniz. Yazılım merkezindeki adını ise hatırlamıyorum.

Bu arada sistemde genel anlamda bir kasma yoksa yani sadece firefox veya chromiumda sıkıntı oluyorsa bu muhtemelen flashtan kaynaklanıyordur. Bir flashblocker kurarak sadece ihtiyacınız olduğu zaman flashblockerı devre dışı bırakarak videolarınızı izleyebilirsiniz.

Alev Simsek

İlginiz için Teşekkür ederim , dedikdilerinizi şuan uyguladım sorunun nerden kaynaklandığını çözebilmiş değilim fakat bir nokta çok gözüme çarpıyor özellikle program yüklerken gerek synaptic gerek terminalden kasma seviyesi o kadar artıyorki masusu hareket ettirmek için 10 dk beklemek zorunda kalıyorum diyebilirim, fakat 11.04 sürümünde benzeri hiçbir sorun yaşamamıştım.

Al Arabi

Sisteminizi wubi ile windows!un içine mi kurulu (Bende wubi ile kurulu olan ubuntu 11.10 çok kasmakta) yoksa normal  kurulum mu? 
Önerilerim:

Uçbirimden (top)  yazarak sistemi sömüren uygulamayı bulabilirsiniz.

Ekran kartınızı (Ek sürücüler)isimli programda görünüyorsa onunla aktifleştrirmeye çalışın.

Sisteminizi (Güncelleştirme Yöneticisi) ile güncelleştirin

Kişisel tavsiyem memnun olduğunuz sürüme  dönmeniz yönünde (acemi olduğunuzu düşünerek yazıyorum).

FıratikUS

Benimde kasma sorunları oluyordu dediğiniz gibi; gnome-shell yükleyerek ubuntuyu açılışta gnome seçeneğini kullanarak açıyorum.
Eskisine nazaran sorunsuzca keyif alarak kullanıyorum.
Unutmadan güncelleme yöneticisini kullanarak yeni güncellemeleri almanızı da tavsiye edeceğim.(güncellemeleri aldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın :)

@al arabi benden önce belirtmiş:)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

Alev Simsek

Evet Haklısınız Wubi ile Windows içine kurulu ,fakat 11.04 geri dönmek gerçekten çok sıkıntı yaratacaktır benim için, son çare olarak onu deneyeceğim.Ayrıca Belirttiğiniz Gnome-Shell yükledim onuda deneyeceğim, Fakat Firefox yerine Chrome denendiği takdirde gözle görülen bir değişme olduğu aşikar fakat genede 04 gibi hızıda göremediğim kesin belirttiklerinizi deniyorum.

Terminale top yazdığım zaman maximum 3 değer bunun gibi ve çok anormal değerler değil sanırsam.

2589 sasha     20   0  305m  13m 7200 S    0  1.4   0:01.36 gnome-terminal     
5275 root      20   0     0    0    0 S    0  0.0   0:05.57 kworker/1:1       
6126 sasha     20   0  874m  51m  15m S    0  5.2   0:11.95 chromium-browse   

Ayrıca İlgilendiğiniz için tekrardan teşekkürler...

heartsmagic

Sadece bilgi amaçlı soruyorum, 11.10'a Wubi üzerinden yükseltme ile mi geçildi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Alev Simsek

Yo hayır,11.04 wubi ile kurulmuştu win kısmında uninstall seçeneği ile kaldırdım sonra wubiyi tekrar indirip kurduğumda 11.10 sürümü ile karşılaştım dikkatsizlik sonucu kurmuşumda diyebilirim :)

FıratikUS

hdd' de boş bir alan ayırıp kurulum yapmanızı tavsiye ederim.Ben 20 gb'lık yer ayırdım .
wubi ile kurulumda bazen sıkıcı durumlar yaşanıyor.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29698.0
Bağlantıda 11.10 resimli kurulumdan yararlanabilirsiniz.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"