openSUSE 11.4 hazır !

Başlatan reis33, 09 Mart 2011 - 14:50:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

krwlng

Alıntı yapılan: syagdiran - 26 Mayıs 2011 - 23:21:21
Arkadaşlar benim biraz kafam karıştı. Hangisini indirmem lazım??? Benim PC İntel i5 760 işlemcili bir bilgisayar.

Farketmez, ikisi de işinizi görür, biri 32 diğeri 64 bit sizin işlemcinizde ikisi de çalışır.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

syagdiran

Hangisi 32 bit hangisi 64 bit Ayrıntılı izah edebilirseniz sevinirim.

decent

syagdiran

Demek istediğim      i586  /  x86_64 ne demek? Benim aşina olduğum x86'nın İntel 32 Bit işlemci için olduğu. Fakat kafamı karıştıran x86_64 Bu 64 Bit değil mi? Bilmem yanılıyor muyum?

Geany

Burada ve burada aynı konu hakkında görüşler var. Mutlaka yardımcı olacaktır.

syagdiran

Alıntı yapılan: Özer Yenihayat - 27 Mayıs 2011 - 22:20:46
Burada ve burada aynı konu hakkında görüşler var. Mutlaka yardımcı olacaktır.
Bu linkler yardımcı oldu. Sağolun.

Geany

Önemli değil, yardımcı olduğuma sevindim..

ovural43

konuyu hortlatmış olucam ama .. ubuntumda bazı sorunlar yaşamaya başlayınca 11.04 (belkide temiz bir kurulum yapmadıgımdan olabilir eski sürümlerin üzerine hep gittim aynı config ayarları hep oldu )

suse merak ettim .. önce live cd ile taktım .. süper geldi .. ubuntuda wireless adapter ile bağlandıgımdaki yavaşlık yoktu .. her ne kadar cat5 ile olan hıza ulaşamasada gayet hızlıydı ... ancak hdd ye kurdugumda ve kullanmaya başladıgımda bazı sorunlarla karşılaşmaya başladım .. rpm paketlerini kullanıyor olması güzel ama kimi indirdiklerimden bazıları kurulmadı ..

dil tamamen türkçe degil .. paketleme sistemi belkide apt ye alıştıgımı icinmidir garip geldi .. ve paket listelerinde sorun cıktı .. yedeklerini almadan listeyi temizledim lakin simdi paket liste adreslerinin hangisi daha güncel anlayamıyorum ..

uydu kanallarını ararken türksat ın bir kanalını acıp hepsini bul dediginizde tüm kanalları buluyor ..

buradada bir adres ekleyip tüm güncel depo listesini alabilecegimiz bir sistem yokmudur ? ..

birde teamviewer kurdum .. ilk acılıştaki agrement butonundan sonra ekran kafayı yiyor .. sanırım bilgisayarımdaki driverlar tam güncel halini almadı .. tabi depo sıkıntısı oldugu icinde problem yaşıyorum ..

nedir öneriniz ..

sanırım ubuntuya geri dönücem .. ama open suse nin gnome 2.32 ile gelmesi ve compiz ayarları hoşuma gitti .. birde bir arkadaşın söyledigine göre driver ları otomatik görmesi konusunda diger dagıtımlardan biraz daha iyiymiş .. lakin bende sorun cıktı ..

Ozgurluk

Open Suse'yi Suse yapan Yast, yast ile ilgili donanımlarınızı çok kolay yapılandırabiliyorsunuz ve yönetebiliyorsunuzda. Onun dışında yıllardır hiç Suse Kullanmadım. Suse aslında Alman Menşei'li bir dağıtım olduğundan Kde'yi en iyi kullanan dağıtımdır. Ben genellikle sık dağıtım değiştirmekten yana değilim. İnsanın kafası karışıyor biraz. Fakat Ubuntu 11.04 bana çok stabil gibi geldi. Yinede üzülerek tam sorunlarınızın çözümünü Suse kullanıcısı olmadığım için bilmiyorum...