[Nasıl] shipit.ubuntu.com'dan CD sipariş etmek

Başlatan ihtiyar said, 20 Nisan 2009 - 22:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rick

Alıntı yapılan: abbas-dehmen - 24 Ekim 2010 - 17:13:01
şimdi 10.10 dan (kendi adıma değil ;D ) 10 adet sipariş verdim.Rick gelince istersen senin için 1 tane ayırabilirim.
Benim zaten var. :D Benim asıl şikayet ettiğim şey bunları paylaşacak kimsenin olmaması.

xhektor

önceden benimde yoktu. zamanla göre göre alıştılar ve ''bu da neymiş ne işe yarar'' demeye başladılar. biraz anlatınca bazıları hemen atladı bazıları ise daha temkinli davranıp diğerlerinden gelecek tepkiyi bekledi. olumlu olunca da etrafta Ubuntu kullananlar çoğalmaya başladı.

rick

Alıntı yapılan: abbas-dehmen - 24 Ekim 2010 - 17:53:48
önceden benimde yoktu. zamanla göre göre alıştılar ve ''bu da neymiş ne işe yarar'' demeye başladılar. biraz anlatınca bazıları hemen atladı bazıları ise daha temkinli davranıp diğerlerinden gelecek tepkiyi bekledi. olumlu olunca da etrafta Ubuntu kullananlar çoğalmaya başladı.
Tanıdığım (yani yüzyüze tanıdığım) Linux'un ne olduğunu bilen 7, Ubuntu'nun ne olduğunu bilen 4 insan çıktı şu ana kadar. İnsanların çoğu Windows'tan başka alternatif olduğunu bilmiyor.

ubuntupardus

Yahu madem kargo ücreti vs. hiçbir şey yok. Bende 10 tane sipariş vereyimde. Okulda öğretmenlere arkadaşlara dağıtırım.

Hediye olarak veririm. Orjinal Ubuntu :) Daha ne istiyorlar.

rick

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 27 Ekim 2010 - 23:55:18
Yahu madem kargo ücreti vs. hiçbir şey yok. Bende 10 tane sipariş vereyimde. Okulda öğretmenlere arkadaşlara dağıtırım.

Hediye olarak veririm. Orjinal Ubuntu :) Daha ne istiyorlar.
Eğer birden fazla isterseniz, sebep belirtmeniz gerekir. Ayrıca korsan Ubuntu yok ki de, Orjinal Ubuntu olsun. :P

RaistlinMajere

Evet 5 Ubuntu 5 Kubuntu Sipariş etmiştim. 4 Ubuntu 4 Kubuntu yollamışlar. :) 2 Gün önce elime ulaştı. Sanırsam daha öncelerinde Sticker yolluyorlarmış. Bana gelen buruşuk bir kağıtın içinde 8 tane CD. Üzüldüm açıkçası. :)

bytan

Uzunca bir süredir sticker yollanmıyorlar. En azından fazla fazla cd yollamışlar. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

krwlng

@RaistlinMajere, o zarfın buruşuk olmasının sebebi geri dönüşümlü ve dayanıklı kağıttan yapılması, çevreye duyarlı olduğunu için tekrar kutluyorum ubuntu ekibini. Çıkartma istiyorsanız, 3-5$ bağış yapıp göndertebilirsiniz, artık çok fazla çıkartma göndermiyorlar.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

RaistlinMajere

Evet anlıyorum. Aslında böyle düşünüldüğünde çok daha sağlıklı ve güzel bir uygulama. Teşekkürler. :)

sonsovalye

ubuntu 10.10 sipariş etmek istediğimde böyle bi yazı çıkıyo

Already received too many shipments
Demand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Ubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Ubuntu CDs by

upgrading to the new release without a CD
downloading your own CD for free
becoming an Ubuntu member by contributing to Ubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs
Thanks for your support of Ubuntu

daha önce 9.04 siparişi vermiştim bununla alakalı olabilirmi.yani iki kez cd gönderilmiyormu.

rick

Alıntı yapılan: sonsovalye - 22 Kasım 2010 - 22:22:06
ubuntu 10.10 sipariş etmek istediğimde böyle bi yazı çıkıyo

Already received too many shipments
Demand for Ubuntu CDs is very high, and we're trying to ensure that we have enough CDs for those who really need one. We've noticed that you've already received CDs of several previous Ubuntu releases. You can help us ensure the continued availability of Ubuntu CDs by

upgrading to the new release without a CD
downloading your own CD for free
becoming an Ubuntu member by contributing to Ubuntu, and thereby becoming eligible for more CDs
Thanks for your support of Ubuntu

daha önce 9.04 siparişi vermiştim bununla alakalı olabilirmi.yani iki kez cd gönderilmiyormu.
Zaten çok fazla almışsınız. Sanırım daha fazla CD almanın tek yolu Ubuntu Member olmak.

krwlng

Küçük bağışlar yaparak Cd ve çıkartma sahibi olabilirsiniz. Her sürümde belli bir miktar cd alma hakkınız oluyor, bazı insanlar ihtiyacından fazlasını istediği için böyle olması bence mantıklı.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Göktürk

Alıntı yapılan: krwlng - 22 Kasım 2010 - 22:34:09
Küçük bağışlar yaparak Cd ve çıkartma sahibi olabilirsiniz. Her sürümde belli bir miktar cd alma hakkınız oluyor, bazı insanlar ihtiyacından fazlasını istediği için böyle olması bence mantıklı.

nasıl yapcam bağışı kredi kartı mı paypal mı biraz açıklarsan sevinirim teşekkürler.
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

rick

Alıntı yapılan: Göktürk - 22 Kasım 2010 - 22:39:00
Alıntı yapılan: krwlng - 22 Kasım 2010 - 22:34:09

nasıl yapcam bağışı kredi kartı mı paypal mı biraz açıklarsan sevinirim teşekkürler.
PayPal ile. shipit.ubuntu.com sayfasında altta Help ShipIt başlığında yazıyor.

Göktürk

paypal dan yüklemem için önce paypal hesabı açmam lazım galiba ayrıca paypala nasıl para yüklenir ? kredi kartı ile mi?
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

heartsmagic

Kredi kartı veya banka hesabı ekleyebilirsin Paypal hesabına.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Göktürk

msz67

http://shipit.ubuntu.com/ adresine ulaşım yok ve ubuntu.com'dan cd teminine baktığımda ücretli, artık dağıtım sadece gönüllülerden oluyor galiba? pek bilmiyorumda yardımcı olurmusunuz ? birkaç yerde artık shipit vs yok gönüllü dağıtıcılardan temin edebilirsiniz demişlerdi

sem

http://www.ubuntu.com/shipit

Kısaca ya indirin ya da Canonical shop'tan satın alın deniliyor... Uygun bir açıklama bu başlığın ilk iletisine de koyulabilir aslında.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

BayboraKaan

Alıntı yapılan: msz67 - 31 Temmuz 2011 - 23:34:18
http://shipit.ubuntu.com/ adresine ulaşım yok ve ubuntu.com'dan cd teminine baktığımda ücretli, artık dağıtım sadece gönüllülerden oluyor galiba? pek bilmiyorumda yardımcı olurmusunuz ? birkaç yerde artık shipit vs yok gönüllü dağıtıcılardan temin edebilirsiniz demişlerdi

Artik bedava CD dagitimi durdurldu. Wiki'mizde gönülü dagitim yapan arkadaslarin isimleri ve adresleri mevcut.

msz67

BayboraKaan

Shipit'ten CD dagitimi durdurulmasindan dolayi konu günceligini yitirmistir.