debian 6 squeeze bir garip sorun

Başlatan karizmaxi, 27 Mart 2011 - 23:28:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karizmaxi

dün makineme birde deian lxde kurdum internet tarayıcısı bazı sitelere giriyor bazılarına girmiyor internet baglantısında kesinlikle sorun yok örnek olarak ubuntu ana sayfasını açıyor ama forum sayfasına sorun veriyor yada debian sayfalarını düzgün bir şekilde geziyor ama linux mint sayfasını hiç açmıyor.
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

sema

DNS ayarlarını değiştirmeyi denedin mi hiç? Belki..
susema

karizmaxi

daha önce hiç yapmadığım için aklıma gelmedi nasıl yapıldığını araştırıp deneyeceğim sonucu paylaşırım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mart 2011 - 11:44:47

dns ayarlarını değişrmek için surdaki yönergeleri izledim http://forum.debian.org.tr/index.php?topic=433.0 izledim en son resolving.conf düzenleme kısmında değiiştirilmek istenen dizin dizin açılamıyor hatası aldım bende etc klasörü içinde resolving.conf diye bir klasör vardı oraya başka bi isimle dosya açıp sitedeki yazılanları kopyalayıp yapıştırıp kaydettim ama değişen bişey olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mart 2011 - 22:06:22

çözüm yolu yokmu kimse bişey demiyor artık çözümü olmadığını düşünmeye başladım  :)
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

heartsmagic

@karizmaxi, yerel dns kullanman şart değil. Orada yaptıklarını geri alıp, bu forumdaki Ubuntu için olan DNS değiştirme işlemlerini deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kadir Can

Konu eski ama belki birilerinin işine yarar.
Bu sorun IPv6 DNS'lerinin işe karışmasından kaynaklanıyor.
IPv6 kullanımını iptal etmeniz gerekiyor.
Firefox adres satırına about:config yazalım.
Söz veriyoru, dikkatli olacağım diyelim.
Arama kutusuna network.dns.IPv6Disable seçeneğini True yapalım( Üzerine çift tıklayalım. ).
Şimdi sorun vermeyecektir.
Kolay gelsin. :D

agritux

Bir ara benim de başıma gelmişti. Cevap için teşekkürler @Kadir Can

Kadir Can

Rica ederim.
Ben birçok dağıtımda bu sorunu yaşadım.Tecrübeliyim internet sorunlarında. :)