[Çözüldü]Elementary os urban terror sorunu ve Docky sorunu

Başlatan orpi, 28 Haziran 2011 - 17:24:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orpi

Elementary Os temiz bir kurulum yaptım fakat İndirişmiş mevcut dosyada   ioUrbanTerror.i386 'e tıklıyorum hiçbir sonuç yok ((program gibi çalıştır açık)). Acaba depo adresi varsa oradan yükleyeyim. synaptic den arattım fakat bulamadım.

MÜHENDİS BEG

DoGuKaN

Urban Terror oyununu PlayDeb depolarından indirebilirsiniz. Docky sorununuz hakkında bilgi vermemişsiniz ama :)

empax

Dosyayi uc birimden calistirmayi denediniz mi ? Ciktida neler yaziyor ?
Ben de eOS kullaniyorum, paket yoneticisinde oyun mevcut. Synaptic'i acip "Tazele" dedikten sonra tekrar arama yapar misiniz.

Baslikta Dock sorunu da demissiniz, acilmiyorsa env LC_ALL=C docky komutuyla acin ve baslangic programlarindan docky'i bulup komut bolumundeki kodu da degistirin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

orpi

Docky sorununu konuyu açtıktan sonra sistem dilini ingilizce seçip hallettim  :)  (Sistem dili ingilizce olmadı hala Tükçe ama sonuçta Docky açıldı) Açıkçası işime geldi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Haziran 2011 - 18:18:15

Alıntı yapılan: empax - 28 Haziran 2011 - 18:02:58
Dosyayi uc birimden calistirmayi denediniz mi ? Ciktida neler yaziyor ?
Ben de eOS kullaniyorum, paket yoneticisinde oyun mevcut. Synaptic'i acip "Tazele" dedikten sonra tekrar arama yapar misiniz.

Baslikta Dock sorunu da demissiniz, acilmiyorsa env LC_ALL=C docky komutuyla acin ve baslangic programlarindan docky'i bulup komut bolumundeki kodu da degistirin.

Tazeledikten sonra Urban diye arattım ama sonuç  (gzrt , r-cran-domc) gibi ilginç iki paket geldi alakasız olarak.

uçbirimde çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum; ioQ3 1.35urt linux-i386 Dec 20 2007
----- FS_Startup -----
Going through search path...

----------------------
4123 files in pk3 files
Sys_Error: Couldn't load default.cfg
Ama Ubuntu 11.04 de sorunsuz ( internet kesintili :) ) çalıştırabiliyordum.
MÜHENDİS BEG

empax

Emin degilim ama tahminimce eksik dosyalardan kaynaklaniyor. DoGuKaN verdigi yontemden kurmayi deneyin isterseniz.
Playdeb'i kullanmadan once alttaki dosyayi kurmaniz gerekiyor.
http://archive.getdeb.net/install_deb/playdeb_0.3-1~getdeb1_all.deb

Duzenleme: "Ama Ubuntu 11.04 de sorunsuz ( internet kesintili  ) çalıştırabiliyordum." demissiniz. Acaba gcc 'yi kurup tekrar denermisniz,paket ayristirmasinda bir sorun olabilir.
بسم الله الرحمن الرحيم

orpi

@empax, gcc kurulu imiş.

Bakalım playdeb den şuan kuruyorum,sonuçları aktaracağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Haziran 2011 - 20:57:01

Kardeşlerim sağolun Artık Urban Terorü  takılmadan oynayabiliyorum.

ilkönce depoları ekledim. sonra synaptic i yeniledim ve urban diye arattım çıkan iki paketi yükledim.
MÜHENDİS BEG

DoGuKaN

PlayDeb depoları güzeldir. Normal Ubuntu deposunda olmayan birçok oyun vardır. Ubuntu depolarında olmayan bir program kurmak isterseniz de GetDeb depolarını öneririm :)

empax

Gecmis olsun. :)
Evet Playdeb-Getdeb depolarini goz ardi etmek haksizlik olur.
Bir zahmet basliga da [Cozuldu] etkiteti eklersiniz.
بسم الله الرحمن الرحيم