[Çözüldü] Oyun.exe has encountered a serious problem and needs to close HATASI

Başlatan KemalALKIN, 07 Nisan 2011 - 20:24:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Bütün Oyunlarda Wine BUG HATASI!

Arkadaşlar Önceden Ubuntu kurduğumda örnek olarak kantırda video stres testinde sürücü açık yada kapalı kaynak olsun olmasın düzgün gösterip direct x sürümünü doğru gösterirdi ve bug vermezdi

ama artık dx i 8.1 gösteriyor açık yada kapalı sürümde olsun ve açık sürücüde iken testte çoğunluk yer siyah ve oyunda ise görüntüler karışıo oynatmıyor

fifa da ise arenada yavaş css yani kantırda da yavaş dx düzgün görse bile sürücü varken kapalı video testinde kantırda tam alev yanarken bug veriyor kapatmak zorunda kalıyorum

sonra fifada ise hangi sürücü yada dx olursa olsun maça başlayınca bug veriyor

hem açık kaynak sürücü hem ek sürücülerdeki sürücü hem depodaki sürücü hemde .run ile kurulan en son 11.3 sürücüsünü denedim sonuç aynı

kullandığım wine sürümleri 1.2.2 stabil yada 1.3 küsür olsun gene sonuç aynı

özelliklerim;

Intel Pentium Dual Core (P2D) E6800 (3.33ghz 2 çekirdek 2 sanal vt-x vb..), Gigabyte GA-945GCM-S2L, 2 GB Kingston + 1 GB Amorous ddr2 667 mhz, HIS Ati HD 4770 512 MB paylaşımlı 128 bit gddr5, 320 GB Samsung 7200 rpm sata2, 5 in 1 Kart Okuyucu

Kullandığım Xorg dosyam şu hep kullandım bunu daha öncede;

Section "ServerLayout"
    Identifier     "Default Layout"
    Screen      0  "Default Screen" 0 0
EndSection

Section "Module"
EndSection

Section "Monitor"
    Identifier   "Generic Monitor"
    Option        "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
    Option        "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
    Option        "DPMS" "true"
EndSection

Section "Device"
    Identifier  "Radeon HD 4770"
    Driver      "fglrx"
    BusID       "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier "Default Screen"
    Device     "Radeon HD 4770"
    Monitor    "Generic Monitor"
    DefaultDepth     24
    SubSection "Display"
        Viewport   0 0
        Depth     24
    EndSubSection
EndSection

wiki wine de fglrx kodunuda ekledim gene aynı

bug numarası kaç demeyin bakamadım sinirden ve sanırım numara yoktu

şu anda geri windows attım mecburen

lütfen yardım edin tek verebildiğim dökümanlar bunlar sizlere

daha önce olmazdı son 2 3 formatımda aynı sorun wine kaç kere kurup kaldırdım vs aynı tüm gerekli tricks vs leride kurdum gene aynı playonlinux ilede aynı

lütfen yardım edin

Teşekkürler

sürüm 10.10 x64 ubuntu idi

eğer çözüm bulursak bidaha linuxu silmek zorunda kalmam
www.tckemal.ist

sema

Aldığınız hatayı buraya geçmezseniz nasıl yardım alabilirsiniz? Ayrıca Ubuntu kurulu değilse söylenecekleri de deneyemeyeceksiniz?
susema

KemalALKIN

Alıntı yapılan: susema - 08 Nisan 2011 - 03:24:56
Aldığınız hatayı buraya geçmezseniz nasıl yardım alabilirsiniz? Ayrıca Ubuntu kurulu değilse söylenecekleri de deneyemeyeceksiniz?
bene hemen kurdum ve şu hata ha bi komut girdim artık görünmüyor o hata ancak direkt kapanıyor

the program dosya.exe has encountered a serious problem and needs to close

hata bu açık kaynak sürücüde kantırda oyuna girmedi 11.3 olan sürücüde ise o hatayı aldım test ekranında
www.tckemal.ist

heartsmagic

Hepsinde mi oluyor bu hata? Uçbirimden
wine bilmemne.exe olarak çalıştırınca ne oluyor mesela?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Nisan 2011 - 14:48:45
Hepsinde mi oluyor bu hata? Uçbirimden
wine bilmemne.exe olarak çalıştırınca ne oluyor mesela?

heart abi ben fifayı menüden açınca açılıyor ancak komuttan açamıyorum şunlar çıkıyor;

kemal@ubuntu-linux:~$ wine '/home/kemal/.local/share/applications/wine/Programlar/EA Sports/FIFA 11/FIFA 11.desktop'
wine: Bad EXE format for Z:\home\kemal\.local\share\applications\wine\Programlar\EA Sports\FIFA 11\FIFA 11.desktop
kemal@ubuntu-linux:~$ wine '/home/kemal/.PlayOnLinux/wineprefix/fifa11/drive_c/Program Files/EA Sports/FIFA 11/Game/fifa.exe'
fixme:actctx:parse_depend_manifests Could not find dependent assembly L"Microsoft.VC90.CRT" (9.0.21022.8)
------------------------------------------------------------
Total user memory:      2048.00 MB - 2147483647 bytes
Total available memory: 2048.00 MB - 2147483647 bytes
------------------------------------------------------------
arg0: fifa.exe
loading: Z:\home\kemal\memoryfw.ini
Using Use embeded copy of file Z:\home\kemal\memoryfw.ini
MemoryTracking heap disabled!
Memory Initialization over
-----------------------------------------------------------------------
Memory before heap allocation:            2048.00 megs - 2147483647 bytes
Memory available after heap allocation    2048.00 megs - 2147483647 bytes
Total memory used by heaps:               0.00 megs - 0 bytes

Creating EA::Messaging::Server
Initializing EA Messaging system
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0xb8): stub
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2bc): stub
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2c0): stub
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2c4): stub
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2c8): stub
Preloading 1st big file
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2cc): stub
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2d0): stub
~~~~~~~~~~~done preload
loading locale big file
~~~~~~~~~~~done loading locale big file
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2d4): stub
fixme:thread:SetThreadIdealProcessor (0x2dc): stub
fixme:system:SystemParametersInfoW Unimplemented action: 59 (SPI_SETSTICKYKEYS)
Game not running from installed location: EXITING.  Set 'VERIFY_EXE_LOCATION=0' in your user.ini to prevent this!err:seh:setup_exception_record stack overflow 1584 bytes in thread 0009 eip 7bc3e9df esp 01530d00 stack 0x1530000-0x1531000-0x1a30000
Sonlandırıldı
kemal@ubuntu-linux:~$

elle kapattım mecbur dondu wine ekranı bom boş ken gözlemciden kapattım

şu anda ek sürücülerden kurulu sürücü var onda kantırda testi geçiyor ancak donuk donuk biraz arada
ek sürücülerdeki sürücüyüde ppa ekleyip 10.12 yaptım

açık kaynakta iken donuyor ve fifada gene oluyor maça başlarken o hata

sürücü varkende 11.3 son sürücüde kantırda video testini geçemiyor hata veriyor kapatmak zorunda kalıyorum

fifa menüden açılıyor

playonlinuxtan gamesten seçip kurdum açılması için
www.tckemal.ist

sema

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 08 Nisan 2011 - 15:04:55
Game not running from installed location: EXITING.  Set 'VERIFY_EXE_LOCATION=0' in your user.ini to prevent

Oyun yüklü konumdan çalışmıyor diyor. Sadece Fifa içi geçerli sanırım. Üsteki ile arayınca sadece Fifa için sonuçlar çıktı, Fifa ve Maverick:

http://www.welinux.ru/post/5109/
Fifa
susema

KemalALKIN

Alıntı yapılan: susema - 08 Nisan 2011 - 16:44:12
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 08 Nisan 2011 - 15:04:55
Game not running from installed location: EXITING.  Set 'VERIFY_EXE_LOCATION=0' in your user.ini to prevent

Oyun yüklü konumdan çalışmıyor diyor. Sadece Fifa içi geçerli sanırım. Üsteki ile arayınca sadece Fifa için sonuçlar çıktı, Fifa ve Maverick:

http://www.welinux.ru/post/5109/
Fifa

onlar kuruluydu ama bida kurdum sonra fifaconfig.exe de net istedi kurdum netleri tricksten sonra açılınca dont send send ekranı çıktı windows hatası yani

fifa.exe yide açınca gene donuyor öyle bomboş yazılar aynı idi birde
www.tckemal.ist

sema

Verdiğim linklerden de görüldüğü gibi sorun zaten yeni ve sadece fifa 2011 için geçerli, çözüm göremedim ya da varsa da ben anlayamadım. Yalnız Wine'dan çalıştırırken şu şekilde mi çakıştırıyorsun, yani uzantısı .exe değil, bad format demiş?

Alıntı Yapwine '/home/kemal/.local/share/applications/wine/Programlar/EA Sports/FIFA 11/FIFA 11.desktop'
wine: Bad EXE format for Z:\home\kemal\.local\share\applications\wine\Programlar\EA Sports\FIFA 11\FIFA 11.desktop

Doğru şekilde çalıştırırmaya çalışır mısın yine? Bir de bütün oyunlar bu şekilde değil, değil mi?
susema

KemalALKIN

Alıntı yapılan: susema - 08 Nisan 2011 - 20:36:37
Verdiğim linklerden de görüldüğü gibi sorun zaten yeni ve sadece fifa 2011 için geçerli, çözüm göremedim ya da varsa da ben anlayamadım. Yalnız Wine'dan çalıştırırken şu şekilde mi çakıştırıyorsun, yani uzantısı .exe değil, bad format demiş?

Alıntı Yapwine '/home/kemal/.local/share/applications/wine/Programlar/EA Sports/FIFA 11/FIFA 11.desktop'

Doğru şekilde çalıştırırmaya çalışır mısın yine? Bir de bütün oyunlar bu şekilde değil, değil mi?

exe olarakda denedim dediğim gibi fifa.exe de donuyor boş mavi ekranda ve fifaconfig te ise komut ile açılmıyor

menüden açılıyor

tüm oyunlarda aynı bende saatler boyunca cevap yazılmayınca linux mint kde yani kubuntu modifiyesi kurdum onda denicem belki ubuntudandır diye
sonucu buraya yazarım
www.tckemal.ist

sema

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 08 Nisan 2011 - 20:48:31
tüm oyunlarda aynı bende saatler boyunca cevap yazılmayınca linux mint kde yani kubuntu modifiyesi kurdum onda denicem belki ubuntudandır diye
sonucu buraya yazarım

Hep burada olamıyoruz. Gören ve bilen yazar. Yalnız ben bir şeyi anlamadım, menüden açılıyorsa sorun nedir? Hani uçbirimden yazınca belirtildiği konumu beğenmiyor ya, acaba ikisinin yolları mı farklı diye düşündüm ama neyse siz deneyin Mint'te o hâlde. Umarım çözülür.
susema

KemalALKIN

The program Oyun.exe has encountered a serious problem and needs to close HATASI

Sorunum Bu Sistem Özelliklerim İçin İmzamdaki Resme Tıklayın Görürsünüz

K/Ubuntu 10.10 x64 te Son Aylarda Hep Bu Hatayı Aldım Ve 11.04 K/Ubuntu x64 Sürümlerinde de Devam Etti

Sorun Wine HQ Da Ki Eksik Olan (Ki Eksik Yok) DLL VB. Dosyalar Değil

Sorun Sürücüden Diye Şüpheleniyorum

Kullandığım WineHQ Sürümleri ; 1.2.2 Final Ve 1.3.x Beta Sürümü

Kullandığım Ekran Kartı Sürücüsü ; Ati 11.4 Son Çıkan (10.10 Sürümlerindeki 11.3 Ve Öncesi İdi)

Ekran Kartı Sürücüsü Açık Kaynakta İken (MESA) DirectX i 8 Görüyor (DX 9 Kursam vs Bile) Ve Oyunlar Yavaş Ve Görüntüler Kayıp Şekilde Oluyor

Depodaki, Ek Sürücülerdeki Kapalı Kaynak Sürücülerde De Bu Hata Söz Konusu (11.4 Elle Kurduğum Son Sürücüde Dahil)

Bunun Hakkında Windows a Göre Bir Çözüm Buldum Ancak Güncelleştirme Kurulamadı;
Konu Bu;
http://www.evo-web.co.uk/forums/showthread.php?t=35814
Güncelleme De Bu ;
http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?FamilyID=9491b57b-f5c0-493b-8c3f-402026e01714

Windows XP Güncelleştirmesi (KB924867)
Kısaca Bilgilendirme
KB917422 (MS06-051) güvenlik güncelleştirmesini uyguladıktan sonra ortaya çıkan ve programların başlatılırken herhangi bir hata iletisi vermeden beklenmedik şekilde durmalarına neden olan bir sorunu gidermek için bu güncelleştirmeyi yükleyin.

Bu Da Kurulmayınca Tekrar Kaldırdım Linuxu :)

Eğer Bunu Çözemezsek Linux u Bidaha Kuramıyacağım Malesef :(

Ve En Fazla Bu Hackintosh Ta Kalıcam :(

Daha Önce Konu Açtım Ama Çözülemedi Ve Bilende Çıkmadı Sanırım Ancak Konu Başlığından Olabilir;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26415.0.html

Yardım Edenlere Çok Teşekkürler Hayırlı Cumalar :(
www.tckemal.ist

KemalALKIN

www.tckemal.ist

Saavedro

Burdan MSVCP90.dll dosyasını indir.Wine>Windows>System 32 içine kopyala bide böyle dene.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Saavedro - 13 Mayıs 2011 - 16:57:19
Burdan MSVCP90.dll dosyasını indir.Wine>Windows>System 32 içine kopyala bide böyle dene.
işe yaramadı artık canıma tak etti linux kurmucam bu yüzden :|
www.tckemal.ist

KemalALKIN

www.tckemal.ist

sema

Wine'ı sistemden tamamen kaldırıp yeniden en son sürümü yükleyin. O zamandan bu yana düzelmiştir sanırım. Bir de başlangıç klasöründeki .wine'ı da silin. Ayrıca tüm oyunlar için geçerliyle sorun, uçbirimden wine çıktısını aktarın.
susema

KemalALKIN

Alıntı yapılan: susema - 16 Haziran 2011 - 01:08:38
Wine'ı sistemden tamamen kaldırıp yeniden en son sürümü yükleyin. O zamandan bu yana düzelmiştir sanırım. Bir de başlangıç klasöründeki .wine'ı da silin. Ayrıca tüm oyunlar için geçerliyle sorun, uçbirimden wine çıktısını aktarın.
keşke çözülseydi :(
kaç kere kaldırdım kurdum

ana sorun şu galiba;

http://forum.ubuntu-tr.net/subdomains/forum/index.php/topic,27845.0
www.tckemal.ist

sema

Şunun çıktısı sağlıklı mı?

wine

Bir de .exe'leri çalıştıran diğer program Playonlinux muydu, net hatırlamıyorum. Onu deneseniz?
susema

KemalALKIN

Alıntı yapılan: susema - 16 Haziran 2011 - 01:45:47
Şunun çıktısı sağlıklı mı?

wine

Bir de .exe'leri çalıştıran diğer program Playonlinux muydu, net hatırlamıyorum. Onu deneseniz?
susema kardeş,

oyunlardaki çıktıları vermiştim konuda ve wine kur kaldır hepsini denedim sorun dll de değil

playonlinux ta da aynı sorun var

o verdiğim son linkteki gibi dx levelden şüpheleniyorum

donanımı 8 dx görünce sorun olmuyor sürücüler varken (önceden kurup açık kaynak sürücüde iken 8 görüyor ve kapalı kuruncada görüntü düzgün oluyor)

baştan kurunca dx 9 görüyor donanımı ki donanım dx 10.1

sorunları veriyor

bunu çözmek lazım - şimdi ben w7 deyim ve virtual boxta oyun denicem bi yöntem varmış inş olur diyorum

sizede teşekkür ederim şimdiden (ubuntuyu en son wubi ile kurdum dün ve vmware de oyun denedim ancak open gl falan diye hata verdi)
www.tckemal.ist

KemalALKIN

ÇÖZÜLDÜ!
AMD/Ati Catalyst 11.6 Sürücüsünü Kurunca Düzeldi Ve Linux'a Kavuştum Kafa Yoranlara Teşekkürler
Konuya Çözüldü Yazıp Kilitleyin Lütfen :)
www.tckemal.ist