Xfce açılış sesi

Başlatan Yiğit Ateş, 26 Haziran 2010 - 20:04:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Arkadaşlar, Xfce'e açılış sesi atamak mümkün müdür? Ayarlarından bulamadım.

Alquimista

@Yiğit, Sistem menüsünde Giriş Penceresi kısımı var orayı açtıktan sonra üst sekmelerden Erişebilirlik altına gelirsen oradan açılış seslerini atayabiliyorsun.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Yiğit Ateş

Sağol @AlmaMorena ama Xfce'i kaldırdım. Kullanırken hep bir şeyler eksik gibi geliyordu :)

Alquimista

Ben bir süre kullandım sonra bazı sorunları çözmeye uğraşmak yerine Lucid ile işlerimi halledeyim derken bu uzunca bir süre kullanmadım, başlığı görünce bir açıp bakayım diyerek Xfce'ye girdim ama dediğin gibi biraz tadı tuzu yok buraların :)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

oyg

Soru sorulalı bayağı olmuş ama dediğiniz menüyü bulamadım. Xubuntu hala sessiz açılıyor. Nasıl değiştirebilirim açılış sesini?

heartsmagic

Sistem menüsü yok mu sende? Eğer Türkçe ise "Giriş Penceresi" gibi bir ismi vardır, İngilizce kullanıyorsan "Login Window" olacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

oyg

System menusu elbette var ama login window yok alt sekmelerinde. İngilizce kullanıyorum. xubuntu 11.10

heartsmagic

Yeni sürümlerde mi değişti acaba. Ne yazık ki aktif bir XFCE kullanıcısının yorum yapması gerekiyor bu konuda.

oyg

Gnome masaüstü olan normal ubuntuda açılış sesi değiştirilebiliyor muydu merak ettim. XFCE mevzusu için beklemedeyim. Biri mutlaka cevap verir. Yine de teşekkür ederim.

heartsmagic

Ubuntu için değişiklik yapılıyordu fakat dolambaçlı yollardan oluyordu. Son sürümlerde nasıl yapıyoruz cidden ben de bilmiyorum.

gufabe

@oyg, sanırım Xfce bu işler için gmix (gnome 2.0 mixer) kullanıyor. Arayüzü ile açılış sesini, uyarı sesleri kapsamında Ses Etkileri sekmesinden resimdeki gibi atayabilirsin. Bunun dışında menülerde ''girişte ses çal'' gibi bir bölüm gördüğümü hatırlamıyorum.