Unity ne kadar kullanışlı?

Başlatan cemoli, 18 Mart 2011 - 20:17:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kundur

Gnome 2,3 ve Unity kullanmış biri olarak Unity'nin kullanışlılık konusunda daha başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şu an için bazı eksikleri var ve eğer kullanıcıların genel istekleri biraz dikkate alınıp, geliştirilirse çok daha başarılı olacağından eminim. Gnome 3 ile Unity arasında çok az bi fark var bu kullanışlılık bakımından ve Unity bir adım önde. Her ikisine de alışmak gerekiyor. Her ikisi de henüz yeni...

sabian

Ben Unity'yi daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Sebebi ise Gnome 3'ü bir türlü çalıştıramama olabilir. Arkadaşların belirttiği gibi kimi eksiklikleri mevcut ancak zamanla aşılacaktır. Her ne kadar Gnome 2 her zaman gönlümde yerini ayrı tutsa da, her defasında oturumu kapatıp yeniden eski görünüme geçsem de Unity Ubuntu'nun geliştiriciliğini ve farkını ortaya koyuyor bence. Mac sistemlerle karşılaştırdığımızda daha kullanışlı bir arayüzü olduğunu söyleyebilirim ben kısa bir karşılaştırmayla. Çok daha kullanıcı dostu arayüzler kullanıyoruz diyebilirim kendi adıma.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com