ubuntu ext3 formatındaki diski raid yaptım xfs oldu

Başlatan sabancicek, 19 Mayıs 2011 - 11:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabancicek

Merhaba,

Ubuntu server makinede 2 tb lık disk içinde verileriyle duruyordu yanlışlık eseri o diski çıkarıp storage taktım ve raid yaptım içindeki verileri nasıl kurtarabilirim xfs formatına çevirdi diski içindeki veriler çok önemli daha önce   ext3 formatlı disklerde fsck ile lost found klasörüne getirmiştim ama bunda fsck ya izin vermiyor günlerdir araştırıyorum testdisk ve photorec denen yazılımlardan bahsedilmiş photorec saçma sapan birşeyler buldu fakat alakası olmayan şeyler testdisk ise bölümleri getiriyor fakat kurtarılamayan bölüm olarak getiriyor kurtarılmıs bölüm gelmedi fikri olan varsa acil yardımlarını bekliyorum hiç birşey yapamazsam veri kurtarma merkezlerine versem getirebilirlermi tabi bu son ihtimal yardımlarınızı bekliyorum teşekür ederim.

burk

Konu olan veriler zaten bu derece öneme sahipse, bence bir uzmandan yardım almak daha yararlı olabilir. Ayrıca senin denediğin ve çözüm üretmeyen yollar genel olarak bu konularda en çok önerilen yollar. Bu da sorununu bir uzmana devret dememin ikinci sebebidir.