Sm Player'da görüntünün arka planında masaüstünün görünmesi sorunu

Başlatan wua, 11 Şubat 2011 - 21:41:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wua

Cairo-dock yükledikten sonra (open GL ile çalışan GLX-dock) SM player ile açtığım filmler açılmıyor ve pencerenin içi boş bi şekilde masaüstünü gösteriyordu. Bu sorunu SM player video çıktısı sürücüsü özelliklerinden x11 i seçerek halletmeye çalıştım. Bu şekilde filmler artık görünür oldu ancak tam ekran oynatmazsam yani pencere modunda kalırsa filmin kenarlıkları yerine arka planda yine masaüstü görünüyor.

Bu sorunu nasıl çözerim.

zeitgeist

Compiz devredeyken bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Ben Compiz'i kapatıyorum ancak bazı arkadaşlar Compiz ayarlarında yaptıkları ufak tefek yapılandırmalarla bu sorunun üstesinden geliyorlar. Forumda çeşitli anlatımlar mevcut.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

wua

wua

Tekrar kurcaladım bu durumu... Sanırım sorunun Cairo Dock ile alakası yok. Sadece Ubuntu'nun görünüm ayarlarından masaüstü efektlerini tamamen kapattığımda sorun düzeliyor. Normal veya İleri düzey efektler seçildiğinde SMplayer bozuluyor...

Çıktı sürücüsü x11 seçili olduğu halde...

wua

Sorun Cairo-Dock ile alakalı. SMplayer ve Cairo-Dock u bir arada kullanan bir tek ben miyim arkadaşlar? Bu sorunun çözümü yok mudur?