/usr/bin kayboldu, ubuntu açılmıyor

Başlatan serozde, 14 Mayıs 2011 - 18:49:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serozde

merhaba;

python öğrenmek için yaptığım bazı denemeler yapıyordum. bu arada /usr/bin dosyası ile bazı işlemlerim oldu. bilgisayarı kapatmak istediğimde kapanmadı, güç düğmesinden kapattım. tekrar açmak istediğimde ise açamadım. bunun üzerine flaş diske kurduğum ubuntu ile bilgisayarı açtım ve usr/bin dosyasının olmadığını gördüm. buna yapabileceğim bir şey var mı?

teşekkür ederim.

eribol

11.04 sürümü ile artık Onar seçeneği var. Cd'yi takıp Ubuntu'yu cd'den açın. Sistemde kurulu Ubuntu'yu görüp size ne yapmak istediğinizi soracaktır. Yükselt derseniz bir ihtimal /usr/bin dizinine bir çok dosyayı atacaktır. Sistem kullanılabilir olur ama biraz sorun çıkarabilir yine de.

sema

CanlıCD'den aynı dizini oraya atmayı deneyebiliriz sanırım.

Daha mantıklı bir cevap gelmiş.
susema

serozde

netbook kullanıcısıym. cd sürücüm yok. 10.10 başlatma flaş diskinde benzer seçenek var mı acaba

bytan

Canlı usb olarak aktardıysan olması gerekir. Ancak /usr/bin üzerinde ne tür işlemler yaptığını merak ettim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

serozde

yaptığım teş şey python deneme.py dosyasını usr/bin e kopyalamak sonrasında da kaldırmak gibi küçük bir iki işlem oldu. aynı sorun aynı işi yaptığımız bir başka arkadaşın bilgisayarında da oldu ama iş çıkışı olduğu için onunla ilgilenemedik.
aksilik bu ya usb başlangıç diskim bozulmuş şimdi yenisini yapacağım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mayıs 2011 - 20:39:05

şu an flash diskimdeki bin dosyasına harddiske nasıl kopyalayabilirim?

sema

susema