Screenlets hatası

Başlatan sersiler, 24 Nisan 2011 - 12:41:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sersiler

Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmemde fayda var, forumda konu ile ilgili arama yaptım yalnız benzer bir problem bulamadım. Problem şu şekilde: Screenlets in windows list aracını kullanıyorum aşağıda resimde göreceğiniz gibi window list te sağ tıklayıp screenlet... yazan kısma(window list ayarlarını düzenleme kısmı) geldiğimde bilgisayar yanıt vermez hale geliyor hiçbir şekilde düzeltemiyorum mecburen düğmesinden kapatmam gerekiyor. Programı yazılım merkezinden ve konsoldan bir kaç defa yükleyip kaldırdım ama sorun aynı. Birde problem ilk açılınca değil bilgisayarı bir süre kullandıktan sonra oluyor. Örnek resim aşağıda teşekkürler.

sema

Uçbirimden çalıştırır mısınız programı bir bakalım?
susema

sersiler

Uç birimde çalıştırmak için alt+f2 yazıp screenlets yazıp uç birimde çalıştır demem yeterlimi? Kusura bakmayın acemiyim bu konularda.

decent

CTRL+ALT+T
veya
Donatılar>Uçbirim

sersiler

Uçbirimde screenlets yazdığımda

False
Starter already exists.
DAEMON FOUND!

bu şekilde yazıp program açılıyor.

heartsmagic

Screenlets farklı şekilde çalışıyor biraz, arka planda "daemon" olarak çalışmakta. Bu nedenle önce onu sonlandırıp, tekrar başlatmak gerekebilir.
Ben sorunu çok anlayamasam da Compiz açıkken/kapalıyken durum değişiyor mu diye merak ediyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sersiler

Sorduğum hata olduğunda compiz kapalı durumdaydı, malesef şuanda deneme şansım yok çünkü windowsa dönmüş bulunmaktayım. Ama ubuntuyu tekrar kurduğumda deneyip cvp yazarım.