Bir Türlü Çözemediğim Ve Beni Çıldırtan Sorunlar!

Başlatan Oguzcana, 08 Mayıs 2011 - 19:25:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Oguzcana

Evet aramayla bulamadım ve uzun süredir bu sorunları yaşıyorum. Çok sinir bozucu lütfen yardım edin.

Bilgisayar hiç olmadık yere donuyor ve kesinlikle tekrar düzelmiyor yeniden başlatmak gerekiyor.
Bi flash uygulamasını tüm ekran yapınca yine anında donuyor ve tekrar düzelmiyor.
Flash uygulamaları normalin çok üstünde kasıyor.

Ama flash'la ilgili bi şey olmasa bile bilgisayar bazen aniden kasılıp donuyor ve düzelmiyor.

11.04'e yükseltince çözülür belki sorun demiştim ama hiç bir gelişme yok.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Gerçekten çok sinir bozucu. Tam bi işe yoğunlaşıyorsunuz pat bilgisayar donup gidiyor.

decent

Diğer çözümlerin yanı sıra;
Firefox kullanıyorsanız, AdBlock Plus eklentisini mutlaka kullanmanızı öneririm.
Sayfada ana flash uygulamasından başka diğer hepsini engellemek çözüm olabilir.

Yiğit Ateş

Sisteminizin özellikleri nedir, yetersiz geliyor olabilir mi?

ramazan2602

arkadaşların dedği gibi firefox kullanıyorsan ondan kaynaklanıyor olabilir chrome öneriyorum

Oguzcana

İlginiz için teşekkürler. ABP eklentisini uzun süredir kullanıyorum zaten.
Sistem özelliklerimin yeterli olması lazım.
1.8 çift çekirdekli işlemci, 1gb ram 256mb ekran kartı var.

Bu tıkanma sorunu bi ara herkeste oluyodu yabancı forumda okumuştum ama hiç ilgilenmemiştim.

Dediğim gibi sorun firefoxta değil bilgisayar hiç bi program çalışmaz haldeyken bile bir süre sonra donuyor.

Yiğit Ateş

Yok herkeste olmuyor, en azından bende öyle bir sorun yok. Donma olmadan önce eğer yakalayabiliyorsanız top komutuyla sistemi neyin yorduğuna bakabilirsiniz.

Oguzcana

hayır bakamıyorum kesinlikle. İmleç bile oynamıyor.

decent

Uçbirimden
sudo apt-get update
sudo apt-get -f install
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get --reinstall install ubuntu-desktop unity

ALT+F2 ile
unity --replace

dimetokavi

Eğer, bilgisayarınızda hiç bir işlem yapmadan dahi "donma" sorunu yaşıyorsanız, bu yazılım değil donanım sorunudur muhtemelen. İlk akla gelen RAM'dir elbette ama işlemci üzerindeki termal macunu tazelemenizde de fayda var. Bahsettiğinize benzer bir sorunu yalnızca termal macunu tazeleyerek çözmüştüm. ;)
Kolay gelsin.

ycL

bence de bu bir donanım sorunu. bahsettiğin sorunların aynısını yaşamıştım. benim sorunum işlemcinin fazla ısınmasıydı ve fanı temizledikten sonra herşey düzeldi.  bi arkadaşımda benzeri şikayetleri oluyordu onunda ekran kartı ısınma sorunu oldugunu farkettik ve ekran kartı için bir fan taktıktan sonra sorunsuz çalışmaya başladı. sende donanımı bir gözden geçir..