Wireless problemi

Başlatan neoberg, 13 Nisan 2011 - 21:28:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoberg

Merhabalar,
2 laptopumda da Ubuntu'da wireless problemi yaşıyorum. Sorun şu şekilde, evdeki ağıma gayet rahat bağlanabiliyorum. Dışardaki bazı ağlara da bağlanabiliyorum. Fakat birçok ağa bağlanırken bağlandığını gösteren simge hareket ediyor ve ya sürekli öyle devam ediyor ya da şifre doğru olduğu halde şifre soruyor. Bazı şifresizlerde de yine sürekli bağlanmaya çalışıyor. İlk başta sorunun bağlanamadığım modemlerde olduğunu düşündüm fakat aynı ağlara windows7 ile gayet normal şekilde bağlanabiliyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

sema

DNS değştirmeyi deneyebilir misiniz? Sorun şifreleme türünden de kaynalanabilir diyeceğim ama şifresiz iken de aynı şeyi yaşıyorsunuz. Bu durumda aklıma kötü bir DNS'niz olduğu gelebilir, en azından denemekte fayda var.

DNS değiştirdikten sonra ağı silip yeniden bağlanın bir de.
susema

heartsmagic

Dışarıdaki ağlara bağlanamama konusunda aklıma iki sebep geliyor:

1. Kartın yetersizliği ve uzak bağlantılarda sorun yaşaması.
2. WPA/2 gibi korumalı ağlarda sorun yaşatabileceği.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

neoberg

Teşekkürler cevaplarınız için. 3. parti bir dns kullanmıyorum.
Ubuntuda bağlanamadığım ağlara aynı bilgisayardaki windows7 ile çok rahat bağlanabiliyorum. Kartta bir sorun yok yani, çekim gücü de yeterli düzeyde.
Driverlarda sorun var da diyemiyorum çünkü farklı marka 2 ayrı laptopta da var aynı sorun. Bir tanesiyle de daha önce bağlanabiliyordum şu anda bağlanamadığım ağlara.
Evdeki bağlantım wpa/2 ve gayet rahat bağlanabiliyorum. Zaten sadece şifrelilerde değil bazı şifresizlerde de yapıyor aynı sorunu.
Teşekkürler.

heartsmagic

Kartta fiziksel olarak ya da genel anlamda sorun vardır demedim zaten, sürücü bazında başarım sorunu olabilir. Fakat farklı iki makinede farklı iki kart varsa, yine de kablosuz ağlarda sorun oluyorsa meseleyi daraltmamız imkânsızlaşıyor ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

neoberg

Evet maalesef öyle oluyor. Bu sorun ciddi anlamda çok saçma da bir sorun. Çözemezsem mecbur +w7 ile hayatlarına devam edecekler :(