Pardus 2011 Gnome

Başlatan cemoli, 03 Nisan 2011 - 22:52:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemoli

Gayet kullanışlı ve hafif geldi
şimdilik bi hata almadım
bellek kullanımı %30 %40 arası
işlemci ise kde de olduğu gibi değil çok rahat
ama milky simge seti olmamış bence
resimde paneli kendim tek yaptım bu şekilde gelmiyor  :D

Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

Sedo79

Pardus GNOME3 ile süper olacak..
hobaaaaaaaaaaaa night train

cemoli

ama önce depoya compiz koysunlar
bu ne ya depoda compiz yok
compiz olmadan gnome ne işe yararki

xhektor

compiz olmadan da kullanılabilir. tek sorunu depolardaki programların azlığı. bir kaç ufak tefek hataları saymıyorum. umarım bir gün pardus yeterli desteği bulur ve kullanıcı sayısı artar.

cumali

Alıntı yapılan: ramboberk - 03 Nisan 2011 - 23:05:13

Pardus 2011 Gnome haber detaylarında dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama " ÇoMaK projesinin henüz tamamlanmadığını; bu sürümlerinin tümünün hâlâ deneme sürümleri olduğunu, kullanırken bunu göz önünde bulundurulması..." şeklinde bir ifade yer almaktadır.http://forum.debian.org.tr/index.php?topic=1252.msg5325;topicseen#msg5325

cemoli

bende o yüzden yazıyorum zaten
bilsinlerki eklesinler :D
zaten sesimde yok  >:(

agritux

@ramboberk kaptandan pisiye çomak deposunu eklediniz mi?

tarakbumba

Alıntı yapılan: tulgalin - 03 Nisan 2011 - 23:05:13
Olmaz mı?! Bakın bu bağlantıda var. :)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

superjax

pardus da depo  ubuntuya göre çok ufak
gerekli olan programlardan başka,bir program çeşidinden alternatif en fazla 2 tane var.

sem

Gnome için mi diyorsunuz genel olarak mı?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

if

Yanlış dile getiriyorsam bilen biri düzeltsin, Gnome'da paket derlemek KDE'ye göre daha zordur. Yeni paketlerin hazırlanması biraz daha zaman alacaktır.

Habere gelirsem, kullanılabilir bir masaüstü ortamının olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Ben daha uzun süre bekleyeceğimizi düşünüyordum. İnşallah en kısa zamanda kararlı 'dağıtımı' da görürüz.

barış

Alıntı yapılan: tulgalin - 03 Nisan 2011 - 23:05:13
32mb ekran kartlı bilgisayarım var GNOME kullanıyorum compiz de deaktif. İşime de yarıyor :)
Depo olayına gelince, depolara daha sonra ekleniyor bazı programlar. Keşke RPM ya da APT kullansa Pardus aaah aaah nerede o günler...

eribol

Alıntı YapKeşke RPM ya da APT kullansa Pardus aaah aaah nerede o günler...
Bu konuları hiç konuşmasak daha iyi olmaz mı?

Yiğit Ateş

Pisi, en beğendiğim paket yönetim sistemi benim. Benim görüşüme göre en iyilerinden biri, belki de en iyisi. Kaldı ki, bir dağıtımı dağıtım yapan kendi araçları ve teknolojileridir. O zaman bu dağıtıma ne ihtiyaç vardı, Türkiye'ye özel Zemberek gibi 3-5 uygulama eklenir Ubuntu tabanlı bir sistem yapılırdı. O zaman da dağıtımın yönetimine karışamazdınız. Canonical vs. nereye giderse siz de peşinden gitmek durumunda kalırdınız. O yüzden bu görüşün neye dayandığını anlayamadım.

Ayrıca, RPM gördüğümde tüylerim diken diken oluyor nedense :D

Ozgurluk

Pardus, Gnome ile gelebiliyor olması gerçekten çok iyi olacak...
Tek eksiği paketlerin az olması.

karizmaxi

herşeyden ziyade pardus forumda pek iyi değil sanki ubuntu foruma göre çok kaprisli ve tahammülsüzler gibi belkide bana öyle geliyordur.

birde herkes compiz isterken hala compiz paketlenmiyor isteklere verilen yanıt şu hitap şeklide aynen bu şekil o zaman siz paketleyin de hem siz kullanırsınız hemde diğer arkadaşlar ben paket yapabilecek bir kişinin kalkıpta compiz paketlensin diye istekte bulunacağını sanmıyorum.

son olarak ÇoMaK projesini başlatan yürüten katkıda bulunan herkes çok sağolsunlar onların sayesinde pardus bence resmen çağ atladı artık pardus kullanabiliriz rahat rahat
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

krwlng

İşte yıllardır beklediğim ekran görüntüsü, pardus ile gnome bir arada. En kısa sürede denemeyi düşünüyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!