Near Line HATASI

Başlatan carantinas, 24 Mart 2011 - 02:27:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carantinas

Merhaba arkadaslar iphoneos tabanlı bir debian control dosyasını duzenliyorum cihaza yukluyorum ama terminalde su hatayı veriyor near line 10 package: com.xxx bunu neden yapar acaba bilgisi olan arkadaşlar yardım bekliyorum satırın birbirine cok mu yakın oldugunu soyluyor isterseniz oluşturdugum debian icerigini yazayım.

Package: com.carantinas.dreamboard

Name: dreamboard(1_0.0.1)
Version: 1.0.1
Architecture: iphoneos-arm
Author: Carantinas 
Maintainer: <aktas536@hotmail.com>
Depends: mobilesubstrate
Section: System

verdiği hata ise asagıda:

/private/var/root$ dpkg -b *Dreamboar.app
warning, in file `Dreamboar.app/DEBIAN/control' near line 10 package `com.carantinas.dreamboard':
missing description
warning, `Dreamboar.app/DEBIAN/control' contains user-defined field `Name'
warning, `Dreamboar.app/DEBIAN/control' contains user-defined field `Author'
dpkg-deb: ignoring 3 warnings about the control file(s)
dpkg-deb: building package `com.carantinas.dreamboard' in `Dreamboar.app.deb'.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mart 2011 - 21:41:09

bilgisi olan kimse yok mu ya :S

heartsmagic

Burada sadece uyarılar görünüyor, hata nerede? Üç tane eksikten bahsetmiş ki bunlar tanım uyarıları sadece. En alt satırda da paket inşa ediliyor demiş.

Bu meseleden anlamam ancak çıktıları yorumlayabiliyorum. Eğer sorun başka bir yerdeyse lütfen meseleyi detaylandır ve biraz daha sabırlı ol. Bilen ve vakti olan varsa ilgilenmeye çalışacaktır. Kimse yorum yapmamışsa da ya bilmiyordur ya da cidden vakti yoktur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

carantinas

teşekkür ederim ya o değil debian control dosyasının icinde name ve author belirttim yani eksik birde birşey sormak istiyorum bu author ve name girdileri programın dosyasında neyi kendine bağlıyor? hangi dosyayı acaba onların girdilerindeki isimle benim girdiğim isim farklımı ondan olabilir mi ?

heartsmagic

Onlar derken kimi kastediyorsun?
Açıkçası .deb paketleme tecrübem olmadığı için meseleyi anlamıyor da olabilirim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.