[Çözüldü] kabuk pencerelerde root yetkisi ile işlem yapmak

Başlatan alpaygunes, 24 Mart 2011 - 16:37:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpaygunes

Merhaba Arkadaşlar

Bazı işlemleri install-silme-taşıma yaparken ubuntu bana pencere sallıyor. Yetkilendirme istiyor. komut yazılan ekranlarda sudo ile hallediyorum ama pencerelerde bunu nasıl yaparım.Şimdilik normal oturumu kapatıp root ile oturum açarak hallediyorum. Fakat ben bunu kendi oturumumda yapmak istiyorum

kolay gelsin

mehmetux

Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

alpaygunes

komutu verince biraz bekledi sonra komut satırı geldi en alta tekrar
Ardından ubuntu yazılım merkezinden bir yazılımı kaldırmak istedim sallanarak yok olan pencere bu sefer ekranda durdu fakat yetkilendir dememe rağmen öylece kaldı pencere

mehmetux

Alıntı yapılan: alpaygunes - 24 Mart 2011 - 17:45:21

komutu verince biraz bekledi sonra komut satırı geldi en alta tekrar
Ardından ubuntu yazılım merkezinden bir yazılımı kaldırmak istedim sallanarak yok olan pencere bu sefer ekranda durdu fakat yetkilendir dememe rağmen öylece kaldı pencere
Yetki için parola girmen lazım. Herhalde ubuntuda yenisin.  bu linki incelersen aklına gelebilecek soruların çoğuna cevap bulabilirsin.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

alpaygunes

teşekkürler
bende şunu   ( sudo software-center )    buldum buraya yazmak için geldim ki son mesajı gördüm teşekkürler
ubunutuda yeniyim ve şimdilik komutları ezbere yapıştırarak kullanıyorum . Fakat yavaş yavaş bir sistematik olduğunu fark etim sanırım zamanla mantığını kapıp ezberden de kurtulacam

sadece kullanıcılara değil programlara da yetki verildiğini anladım

heartsmagic

Sorunu pek kavrayamadım ancak çözüldü mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alpaygunes

Çözüldü.  ;D
Ben bu "çözüldü" ibaresini başlığa koymak için buton aradım fakat buladım.
Konuyu açanın böyle bir yetkisi varsa lütfen tarif edin.

Teşekkürler

bytan

İlk iletilerdeki değiştir butonu kullanılarak bu etiket atılabilir. Ayarlarda bir sorun yoksa bu butonu görebilmen lazım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alpaygunes

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST