Xubuntuda kullanıcı şifresini değiştiremiyorum

Başlatan salı pazarı, 29 Haziran 2011 - 13:01:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

salı pazarı

Merhaba, daha önce notebuk'ta ubuntu 10.04 çalışıyordum. Bikaç gün önce netbuk aldım (samsung) ve bir arkadaşım xubuntu 11.04 kurdu. Kullanıcı şifresini sanırım unutmuşum ki, bilgisayarı açamadım. Bu durumda forumlara bakıp ne yapacağımı öğrendim (recovery mode'tan) ve uyguladım. Ancak şif.i güncellemesine rağmen yine açılmıyor. Eskisini de yenisini de deniyorum yine açılmıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. (Şif.leri doğru giriyorum, kontrol ede ede bir hal oldum zaten). Lütfen ve mümkünse acil yardım   :-[

sem

Yeni kullanıcı oluşturmak bir çözüm olabilir.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

salı pazarı

onu nasıl yapacağım? sistemi yeniden yükle demeyin, tek başıma yapamam :)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

salı pazarı

olmadı. adduser yazınca onlly one or two names allowed diyor

live cd de kullanamam çünkü arkadaşım flaştan yükledi ve flaş da bende değil

recovery'den girince drop to root shell prompt yapıp öyle giriyorum bir de drop to root shell prompt with networking seçeneği var onu mu denesem bişey farkedermi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2011 - 22:33:52

bir de şöyle bir durum oluyo hep: recovery'den root olup yeni şifremi giriyorum kabul edildi diyor exit diyorum resume boot (yani birinci seçeneği) tıklıyorum, ama yine o siyah ekranda kalıyor, normal açılışa geçmiyor. ben de açma kapama düğmesine basıp yeniden kendim başlatıyorum açılıyo ama yeni şifremi kabul etmiyor.

lütfen yardım

heartsmagic

Sen kurtarma kipinde giriş yaptıktan sonra kimin parolasını değiştiriyorsun? Eğer doğrudan passwd diyorsan o root kullanıcısının parolasını değiştirir ki temelde senin işine yaramaz.
passwd kullanıcı_adı şeklinde yapman lazım değişikliği.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.