[Çözüldü]Firefox'a Tıklıyorum Hiçbir Şey Olmuyor

Başlatan velovis, 25 Nisan 2011 - 19:40:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

velovis

Selamlar,

Ubuntu 10.10'da bir önceki gün firefox'u açabiliyorken, bugün firefox'u açamıyorum. Simgeye tıklıyorum altta çubukta bir an geliyor ama pencere görünmüyor, sonra çubuktan da kayboluyor. Uçbirim'de firefox yazıyorum şu uyarıyı veriyor ki önceki gün uçbirimden firefox'u açtığıma eminim

/home/user/bin/firefox: satır 3: /home/user/firefox/firefox: Böyle bir dosya ya da dizin yok
/home/user/bin/firefox: satır 3: exec: /home/user/firefox/firefox: çalıştırılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Firefox'u sildim uçbirimden kurdum, olmadı, sildim, synaptic paket yöneticisinden kurdum, yine düzelmedi. Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.

bytan

Alttaki ile çalıştırabiliyor musun?

/usr/bin/firefox

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

velovis

usr dizininin altında yoktu firefox 3.6 ama firefox 4ü kurdum o açılabiliyor. firefox 3.6 neden böyle yaptı anlamış değilim, sorun çözülmedi ama firefox 4 ile devam edeceğim. çözüldü etiketi koysam mı?

decent

Hoşgeldin @velovis,
Sistem güncelleme yaparken güncel sürümü yüklediği için önceki sürümü kaldırmış görünüyor.
Etiketleyip kapatıyorum.