Bluetooth görünür yapamıyorum

Başlatan ramazan2602, 23 Mart 2011 - 10:36:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramazan2602

Bilgisayardan cep telefonuna dosya gönderebiliyorum fakat telefondan bilgisayara dosya gönderirken aygıt bulunamadı şeklinde bir uyarı veriyor.

Bluetoth simgesine tıklayıp görünürü işaretlediğimde otomatik olarak tercihler kısmındaki bilgisayarı görünmez yapta işaretleniyor.

Bunun tam terside söz konusu tercihler kısmındaki bilgisayarı görünmez yap işaretini kaldırdığımda bluetooth simgesindeki görünür işareti kayboluyor

Yazılım merkezinden bluetooth kaldırıp tekrar yükledim fakat sorun devam ediyor.

krwlng

Tercihlerden bilgisayarı görünmez yap kutucuğunu işaretlemediğiniz sürece görünür olması lazım. Aslına bakarsanız bende görünür yap diye bir kısım yok, siz blueman kullanıyor olabilirsiniz.

Benim menü bu şekilde; yani varsayılan olarak görünür geliyor, blueman uygulamasında elinizle görünür yapıyorsunuz, fakat ben şu ana kadar sorunsuz çalıştığına denk gelmedim, blueman günlük ppa ile bazı sorunların çözüldüğü söylenmiş denemenizde fayda var. Ayrıca telefondan dosya göndermeye çalışmadan önce bilgisayardan telefonu güvenli olarak işaretleyin, ondan sonra tekrar deneyin bağlanmayı.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ekremsenturk

"Yeni donanım kur", (veya yeni bir cihaz kur) seçeneği ile Cep telefonunuzu sanırım önceden tanıtmıştınız. Cep telefonunuzu başka bir cihaz ile daha bu şekilde eşleştirmişseniz, yeniden Bilgisayarınız ile eşleştirmeniz gerekebilir. Telefonunuz bir'den fazla cihaz ile eşleşmeyi (Tanıtılmayı) desteklemiyor olabilir.
Kendi Telefonumdan bir örnek vereyim: Ben Telefonumu, GPRS bağlantısı için kullanıyorum. İki kullanıcı hesabım var. Aynı Bilgisayar ve aynı sistem'de diğer hesabımdan bağlantı kurduğumda, ilk hesabımdan tekrar bağlantı kuramıyorum ve hiç bir ikaz'da almıyorum. Önce Bluetooht geçmişini temizlemeliyim ve ilk hesabımla yeniden eşleştirmem (Tanıtmam) gerekiyor.