[Çözüldü] Debian Lenny Kurulumunda İlerlememe sorunu ?

Başlatan mesuutt, 23 Şubat 2011 - 15:30:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesuutt

Merhaba arkadaslar

Bu sorun oluştururmu bilmiyorum  ama herzaman oldugu gibi Ubuntu formuna Debian ile alakalı sorunları yazıyorum ve bunun sorun oluşturmadığını düşünerek sorunumu açıklamaya başlıyorum :)

Debian squeeze ciktiginda Lenny den squeeze ye geçtim fakat birsuru hata mesaji aliyordum birazcık araştırdım ve squeezenin zaten testing diye bilinen bir dağıtım oldugunu öğrendim.Bende tekrardan  Debian Lenny kurmak istedim fakat abartmıyorum 15-20 defa kurmaya calismama ragmen  bir turlu basaramadim ve nerede hata yaptigimida acikcasi bilmiyorum.Kurulumda harddisk bolumleme ekranina kadar hic bir sorun yok.Bolumlemeyi ise soyle yapiyorum:
Harddiskim 1 TB.
Partitions:
600 GB ntfs  (bu alana hic dokunmuyorum.)
288 GB ext3 veya ReiserFS (bicimlendiriyorum) => kok dizin olarak ayarlıyorum ve birincil
105 GB ext3 (bicimlendiriyorum) =>/mnt/yedekler dizinine bagliyorum ve mantıksal
5 GB Swat (dokunmuyorum)

bu sekilde ayarladiktan sonra temel bilesenleri falan kuruyor.
Hata ise :
Yazılım ekle kısmına gelince ister internetten guncelle sacenegını seceyim isterse dvd'den yükle  seçeneğini(tam olarak orda nasıl yazıyo hatırlayamadım) seçeyim yazılım kur ekranına gelince Lütfen bekleyin yazıyor ve daha hiç ilerlemiyor.Neden olabilir bu hata? Onceden kurabildigim debian i artık kuramiyorum.

Yardım ederseniz çok sevinirim.
Simdiden cok  tesekkür ederim.
--> [ mesuutt  ] <--

Yiğit Ateş

Konuyu Debian bölümüne açarsanız sorun olmaz. Ayrıca Debian Squeeze'in kararlı sürümü çıktı, onunla deneyebilirsiniz bir de.

mesuutt

Valla squeezeyi kurdum hem birsürü error alıyordum hemde bir program indirip kurmak istediğimde depolar falan tam mevcut değil heraldekı kuramıyordum ve bu işlemleri yapalı bir hafta bile olmadı cd yide yeni indirmiştim.Bir kaç ay daha Lenny kullanmayı düşünüyorum.Debian bölümünüde görmemiştim hiç artık oraya yazarım :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2011 - 14:58:27

Nedendir bilmem ama squeezeyi gecen hafta kurdugumda çalışmıyordu.Şimdi kurdum tıkır tıkır çalışıyor.Sorun böylece çözülmüş oldu  ;)
--> [ mesuutt  ] <--