dell wireless problemi

Başlatan betül, 25 Ocak 2011 - 01:16:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

betül

özür dilerim yanlış yazmışım.modemin markası airties RT-206v4TT

Saavedro

Modemde kablosuz bağlantıya şifre koymadan bağlanmayı denediniz mi?

eleaf

Alıntı yapılan: betül - 25 Ocak 2011 - 18:14:22
yanıtlamakta biraz geciktim kusura bakmayın.dediğinizi yaptım kablolu olarak bağlandım internete ve wireless i etkin hale getirdim .internete bağlı olarak gözüküo ama internete girdiğimde sayfalar açılmıyor.ne yapmalıyım ?

Uzun zaman önce böyle bir açıklaman oluş, bu hala geçerlimi. Yani modeme bağlandığın halde internet yokmu

betül

@saavedro  önceden denememiştim şimdi denedim ve bağlanamadım.

@eleaf ben o zamandan sonra ubuntuyu bikaç defa daha silip baştan kurdum.o benim ilk kurduğum zaman bağlanmıştı ama sonraki kurduklarımın
hiç birisnde ağa bağlanamdı yani o açıklama şu an için geçerli değil.

if

Alıntı yapılan: betül - 22 Nisan 2011 - 23:45:53
merhaba

uzun bir süre sonunda yeniden yazıyorum.yani sorunumu hala halledemedim.birçok yere sordum ama kimseden net bir çözüm yolu alamadım.pc yi okula götürdüğümde
okuldaki şifreli/şifresiz bütün kablosuz ağlara bağlanabiliyorken tek evdeki kablosuz ağa hiçbir zaman bağlanmadı.sorum şu : ubuntumun modemi tanıyıp tanımadığını nerden anlayabilrim ve tanımıyorsa sorunumu nasıl çözebilirim.şimdiden teşekkür ederim

@betül, okuldaki ağa bağlanabildiniz ve internette gezinebildiniz ama evdeki ağda bunları gerçekleştiremediniz. Eğer durum buysa ağ şifreleme ile ilgili olabilir. Evdeği ağ şifreleme için WPA mı WEB mi kullanılıyor? Kablolu olarak Ubuntudan internete erişebiliyorsunuz değil mi?

Saavedro

Peki kablosuz ağını buluyor mu?

betül

@if   WPA kullanıyorum ama değiştirip WEB yaptığımdada yine bağlanamadı.kablolu olarak bağlandığımda internete girebiliyorum hiçbirsorun olmuyor.

@saavedro kablosuz ağı buluyor şifreyi girdiğimde belirli bir süre sonra kabul etmeyip bana tekrar soruyor.

if

@betül, Ubuntu ağ yöneticisi ara yüzünden değil de modemin içine girerek oradan değiştirmek gerek. En azından denenmiş olur.

eleaf

Alıntı yapılan: betül - 23 Nisan 2011 - 22:33:20
@saavedro kablosuz ağı buluyor şifreyi girdiğimde belirli bir süre sonra kabul etmeyip bana tekrar soruyor.

Bende DELL kullanıcısıyım, iki sürücü buluyor STA ve B43.
B43 ü kurduğumda yukarıda bahsettiğin sorun bendede oluyor. STA da ise böyle bir sorun yok. Sende de birden fazla sürücü çıkıyormu ?

betül

@if modemin içinden yaptığım halde olmadı.

@eleaf bende sadece broadcom STA sürücüsü gözüküyor. o da kurulu.

eleaf

Önerebileceğim son yol ise sürümlerini kontrol etmen, aşağıdaki senin wifi ile uyumlu 5.100.82.38 sürümü

http://www.broadcom.com/support/802.11/linux_sta.php

Saavedro

Acaba modeme firmware güncelleme yapsan çözüm olabilir mi?Eğer en son firmware yüklü değilse!Airties sitesinde en son "1.2.0.23   08.09.2010" tarihli firmware var.

http://www.airties.com/product-details.asp?id=68&s=5&pn=RT-206&i=18&ci=104&i=2&cat1=Kablosuz+%C3%9Cr%C3%BCnler+&cat2=Kablosuz+DSL+Modem%2FA%C4%9F+Ge%C3%A7itler&dil=tr

eribol

Son bir şans olarak modemim resetlenmesi yapılabilir diye düşünüyorum. Kesin olur diye bir şey diyemem ama denenmesinde fayda var.