[Çözüldü] Canon Mp280 Model Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Ubuntu 10.10'da Çalışır mı?

Başlatan syagdiran, 05 Şubat 2011 - 16:46:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar. Canon Mp280 model Bitmeyen Kartuş Sistemli bir yazıcı almayı planlıyorum. Bu yazıcıyı kullanan var mı acaba?

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: syagdiran - 05 Şubat 2011 - 16:46:02
Merhaba Arkadaşlar. Canon Mp280 model Bitmeyen Kartuş Sistemli bir yazıcı almayı planlıyorum. Bu yazıcıyı kullanan var mı acaba?
Üreticinin sayfasına bakın. Bu şekil de  emin olabilirsiniz. Ben mp150 serisini kullanmıştım sorun yoktu.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

barış

Kartuş nasıl bitmiyor yahu? Var mı öyle bir şey hemen alayım :D

syagdiran

İnternetten Bitmeyen Kartuş diye arayın ve görün. Bu arada Yazıcıyı dayanamayıp aldım. Hadi hayırlısı. Yazıcım Perşembe günü gelecek. Çalışıp çalışmadığını burada paylaşacağım.

syagdiran

Arkadaşlar yazıcıyı aldım ama çıktı alamyı başaramadım. Canonun sitesinde linux için sürücü var gözüküyor ama bir türlü yüklemeyedim.

xhektor

heartsmagic

Sürücünün bağlantısı nedir acaba?
Ayrıca neden yükleyemedin, sorun neredeydi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

benhur14

canon mp250 bitmeyen kartuşlu yazıcımı sorunsuzca kullanıyorum.tavsiye ederim...

xhektor

Alıntı yapılan: benhur14 - 12 Şubat 2011 - 21:29:29
canon mp250 bitmeyen kartuşlu yazıcımı sorunsuzca kullanıyorum.tavsiye ederim...
Birde nerden aldığınızı yazsanız süper olacak :D

syagdiran

Alıntı yapılan: benhur14 - 12 Şubat 2011 - 21:29:29

Yazıcı sürücüsünü nasıl yüklediniz. Ben yükleyemedim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Şubat 2011 - 11:24:24

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Şubat 2011 - 11:21:27
Sürücünün bağlantısı nedir acaba?
Ayrıca neden yükleyemedin, sorun neredeydi?
Sürücü bağlantısı derken ne demek istediniz anlamadım. Yazıcının güç düğmesini açınca Ubuntu'da bir ekran geliyor ve yazıcının sürücüsünü semçem isteniyor. Fakat sürücüler arasında MP280 modeli yok. Bu yüzden yazıcıyı yükleyemiyorum. Başka şekilde yüklenebilir mi bilmiyorum.

reis33

syagdiran

Alıntı yapılan: reis33 - 13 Şubat 2011 - 12:03:56
Alıntı yapılan: syagdiran - 05 Şubat 2011 - 16:46:02

Yazıcınız bu ise
http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BITMEYEN-KARTUSLU-CANON-MP-280-YENI-,PR-624.html

Sürücüsü bu:
http://software.canon-europe.com/software/0040245.asp

Yazıcı sürücüsünün bu olduğunu biliyorum fakat yüklemeyi başaramadım. Nasıl yükleneceğini bana öğretirseniz MİNNETTAR olurum. Yalnız anladığım kadarıyla buradaki driver Ubutu için yazılmışsa da rpm dosyası gibi gözüküyor. Fedora türü dağılımlar için yapılmış yani.

reis33

Biraz araştırma ile deb paketleri de mevcut.

http://gdlp01.c-wss.com/gds/4/0100003014/01/cnijfilter-mp280series-3.40-1-deb.tar.gz

Arşivi bir klasöre çıkarttıktan sonra,

Deb paketleri klasöründen önce common dosyasını, ardından diğer deb dosyasını yükleyin..

Kaynak:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1582497

syagdiran

Bunlar nasıl yüklenir bir türlü çözemedim. Lütfen ayrıntılı anlatabilir misiniz?

sema

İndirdiğin pakete sağ tıklayıp buraya çıkar de, çıkartmış olduğun .dep paketine çift tıklayıp kur. Bu kadar.
susema

syagdiran

İndirdiğim klasörün içinde dep paketi filan yok. Siz de indirip bakabilir misiniz? Lütfen Yardım Edin.

syagdiran

Yazıcıyı çalıştırmayı başardım. Ama Tarayıcıyı hala çalıştıramadım. Yardımlarınız için çok TEŞEKKÜR EDERİM.

heartsmagic

syagdiran

Tarayıcıyı da çalıştırmayı başardım arkadaşlar. Yardımlarınız için hepinize çok TEŞEKKÜR EDERİM. Bu Yazıcıyı kullanmak isteyen arkadaşlara güvenle tavsiye edebilirim. Bu yazıcının Ubuntu 10.10'daki kululumu hakkında yardıma hazırım..

heartsmagic

Ek bir şey yaptın mı tarayıcı için?
Yapacağın en büyük yardım bu başlıkta tam olarak neler yaptığını anlatmaktır.

syagdiran

1-Yazıcı Sürücüsü için: http://support-in.canon-asia.com/contents/IN/EN/0300409201.html
2-Tarayısı Sürücüsü için : http://support-in.canon-asia.com/contents/IN/EN/0300410501.html linklerindeki dosyaları indirin.

Yazıcıyı Yüklemek İçin
     1-cnijfilter-mp280series-3.40-1-deb klasörü içindeki sırasıyla
   Sisteminiz 32 Bit ise     cnijfilter-common_3.40-1_i386 paketini yükleyin
   Sisteminiz 32 Bit     cnijfilter-mp280series_3.40-1_i386 paketini yükleyin
Yönetim Yazdırma yoluyla ekleye tıklayın ve yönergelerden yazıcıyı ekleyin.

Tarayıcıyı Yüklemek İçin
2-scangearmp-mp280series-1.60-1-deb klasöründeki sırasıyla
   Sisteminiz 32 Bit ise     scangearmp-common_1.60-1_i386
   Sisteminiz 32 Bit ise     scangearmp-mp280series_1.60-1_i386 paketlerini yükleyin.
UçBirimden scangearmp yazarak tarayıcıyı çalıştırın. Yeni Komut Ekle diyerek UçBirim komutuyla Uygulamalar dizinine Tarayıcı iconu da ekleyebilirsiniz.

Not: Paketlerin içinde 64 Bit sistemler için de dosya bulunmaktadır.

heartsmagic

syagdiran

Hayret daha dün dosyaları çekip kurmuştum. Linkleri şu an güncelledim.

heartsmagic

Kırık olması bizim forumdan kaynalanıyordu sanırım aradaki uzun bağlantılar ... olarak kısaltılmıştı.
Güncelleme için teşekkür ederek konutu kapatıyorum.