[Çözüldü] İndirilen dosyanın tekrar başlatılması

Başlatan MoShic, 24 Temmuz 2014 - 20:43:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoShic

Mega.co.nz'dan bir dosya indiriyordum ve Meganın eklentisini de kurmak istedim, tam yüklerken chrom dondu ve kapandı. Dosyayı tekrar indirmem zaman alacak.. İndirilen dosyanın kaldığı yerden devam etmesini nasıl sağlarım ?
Eski ID: Mar yJuana

heartsmagic

Normalde yokmuş bu özellik, fakat kandırılabiliyormuş:
http://www.supermind.org/blog/844/resume-cancelledcrashed-downloads-in-google-chrome-on-ubuntuosx

Her ne indiriyorsan uzantısı şu şekilde olmalı şu an: falanca.crdownload. Bunun ismini değiştir ve .crdownload kısmını kaldır. Sonra da wget ile tekrar indirmeyi başlat site üzerinden:

wget --continue http:/falanca-site/falanca

Bu yukarıdaki komutu yarım kalan dosya hangi dizindeyse orada yürüteceksin. Yoksa wget de baştan indirir dosyayı.

Not: Chrome'a eklenmiş bu özellik ama açmak gerekiyormuş.

chrome://flags/
Alıntı Yapİndirmeyi Devam Ettirme seçeneğini etkinleştir
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MoShic

Farketmemişim, öncekinde de şimdi de indirilenlerde crdownload ya da indirilen dosyanın herhangi bir bölümü yok (emin olmak için tekrar indirir gibi yaptım). Nereye kaydetti/kaydediyor anlamadım..  ha indirme işlemini de alt bara dosyayı atmıyor yani normal indirme gibi değil ;

[eklenti yönetici tarafından silindi]

plazma

Bu servis geçici dosyaların olduğu dizine indiriyor olması lazım sonra tamamlanca kayıt için yer sorması gerek, büyük ihtimal .tmp dizininde olablir o dosya

MoShic

Şok oldum şu an o kadar bekle bekle, buluta indirsin. Asıl indirme şimdi başlıyor! Şaka gibi ya :D nasıl bi sistemse çözemedim vallahi...  Sanırım bir sorun kalmadı, cevabını da bulmuş oldum, yarım kalan normal başka indirmelerim için de cevaplarınızdan yararlanırım :)

Not: Yanlış anlamışım, devam ettirdim, hemen hemen 1 dakika içerisinde tamamladı dosyayı, iso hazır. Etiketledim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]