xubuntu nautilus hatası

Başlatan demirekins, 18 Kasım 2011 - 13:03:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirekins

merhaba dün dosya izinleri ile ilgili dolaşirken nautilus gördüm ve xubuntu kullaniyorum yükledim fakat pc tekrar açtiğimda şu ana hesabima giremiyorum giriyorum siyah ekran verip geri dönüyor ciddi bir işlem olarak terminalden nautilus programini kurdum o yüzden şu an açmiyor herhalde. misafir hesabimdan ana hesabimdaki nautilus programini nasil kaldırabilirim

decent

sudo -i
sudo apt-get remove nautilus

şeklinde denemiş miydin ?

demirekins

şu an konuk hesabindan giriyorum ve o o komutlari çalıştıramiyorum konuk hesabinda nasil root olabilirimi sudo su komutu çalşmıyor :S

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2011 - 13:33:58

işleme izin verilmedi hatasi aliyorum

decent

sudo su
»>«
sudo -i

oturum açma ekranında root kullanıcısı ile giriş yapabiliyor musun ?

Kullanıcı adı: root
Şifre: ???

demirekins

merhaba öncelikle konuk hesabimda bu komutlari kabul etmiyor  sudo: unable to change to sudoers gid: İşleme izin verilmedi

oturum açma ekraninda root ile giriş yapamiyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2011 - 13:58:06

olaya bir de xubuntu ya nautilus  yüklemem oturuma girememe sebeb olur mu gözüyle baksak ? nautilus böyle bir soruna sebeb olur mu xubuntuda

heartsmagic

Masaüstünü yöneten şey neydi XFCE'de? Thunar mıyı oradaki aktif dosya yöneticisi? Eğer öyleyse masaüstünü o yönetiyordur eskiden, sen Nautilus kurunca kendisi yönetmek istemiş fakat eksik bir şeylerden ötürü de sorun çıkmış olabilir.

Şuradaki [1] "Script to change Thunar to be the default file manager" kısmını kullanabilirsin. Gerçi ne kadar günceldir hiç emin değilim. Orada yazan komutları tek bir dosyaya kaydedip, Xubuntu tarafına aktarırsın bir şekilde. Sonra çalıştırma hakkı verip çalıştırırsın. Fakat tekrar edeyim, güncelliğinden emin değilim, başka şeyleri de bozma ihtimali de var.

Nautilus'u kaldırıp şansımı denemek istiyorum diyorsan konuk hesabından giriş yapmana gerek yok. Normal giriş ekranına kadar gel, masaüstüne giriş yapmadan ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş sonra normal kullanıcınla giriş yap, ardından Nautilus'u kaldırma komutunu ver.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.