Launchpad'e hata kaydı yaparken...

Başlatan noktakom, 30 Ocak 2011 - 14:34:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noktakom

Launchpad'e hata kaydı yaparken hangi çıktıları vs. eklemem gerekiyor ?

Şu benim uyku sonrası kasma problemi 11.04 te de devam ediyor. Bu gibi sıkıntılarımı şimdiden bildirirsem, kararlı sürüme kadar belki çözerler diye düşündüm de....

heartsmagic

Senin bir başlığın var mıydı bu sorunun konuşulduğu? Eğer varsa orada irdelenen dosyaları ve ilgili çıktıları iliştirebilirsin. Eğer hiçbir şey iliştiremiyorsan doğrudan sorunun kendisini anlatabildiğin kadar ayrıntısıyla anlat. Zaten geliştiriciler sana eksik bilgilendirme babından bir şey söyleyerek bir iki şey isteyeceklerdir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

noktakom

Evet başlık vardı, o zaman hem oradakileri aktarırım hem de dilim döndüğünce izah etmeye çalışırım.

inş bu sürümde çözülür..

Yiğit Ateş

Hazır başlığı görmüşken belirteyim, hata bildirimi yapmak isteyen fakat yeterli İngilizcesi olmayan arkadaşlar çeviri tayfasından (en azından ben kendi adıma söz vereyim, diğer arkadaşlar da yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum) özel mesajla yardım talep edebilir.

noktakom

Hangi çıktıları göndermem gerektiğini hala kestiremedim. Ubuntu-bug ile ksoftirqd hakkında bilgi toplamak istediğimde

sudo ubuntu-bug 3
The specified process ID does not belong to a program

uyarısını alıyorum..

bytan

ID öğrenmek için:

ps aux | grep ksoftirqd
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

noktakom

ID'ler doğru, orada sorun yok.

ksoftirqd kernel ile ilgili olduğu için böyle bir uyarı aldığımı düşünüyorum...

Problemin geliştiriciler tarafından anlaşılabilmesi için sizce hangi çıktıları geçmeliyim ? ( uyku sonrası ksoftirqd kasma problemi )

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2011 - 16:06:11

Neyse, herhangi bir çıktı koymadan direk sorunu anlattım. bakalım ne olacak...

guestwho

@hkndvc; şu hata raporuna da bir ara konuştuğumuz başlıktaki "dmesg" çıktısı ile bir bildirim yapmanda fayda var, zira sisteminde "ksoftirqd" yi tetiklediğini düşündüğüm ACPI hatası bunun aynısıydı. İşin kötü tarafı, bu hata şu an Natty çekirdeğinde de mevcut. Bildirim yaparken sorunun izini, çekirdeğin kaynak kodlarındaki "/drivers/acpi/apei/" dizini altındaki "hest.c" ve "erst.c" dosyalarına kadar sürdüğümüzü belirtirsen, bunun acilen giderilmesi gereken bir ACPI hatası olduğunu gözden kaçırmamış olurlar.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/599715
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

heartsmagic

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 30 Ocak 2011 - 15:25:47
Hazır başlığı görmüşken belirteyim, hata bildirimi yapmak isteyen fakat yeterli İngilizcesi olmayan arkadaşlar çeviri tayfasından (en azından ben kendi adıma söz vereyim, diğer arkadaşlar da yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum) özel mesajla yardım talep edebilir.

Güzel haber. Zira bu iletiyi görmeden ben bu akşam benden bu konuda ricada bulunan bir arkadaşa aynen bunları söylemiştim. Destek geldiğini görmek sevindirici. Kendi adıma teşekkür ederim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.