Banshee Kütüphane Sorunu

Başlatan fthzcn, 07 Ocak 2011 - 05:19:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fthzcn

11.04'e hazırlanırken Banshee'ye bir göz atayım dedim. Rhythmbox'tan oldukça memnundum oysa ki. Promlemim şu: home/user/Music bölümüne arşivimdeki albümleri ipod'umdan Rhythmbx aracılığı ile kopyalamıştım. Lakin bu şekilde kopyalama sonucu dosyalar sonlarına *.mp3 uzantılarını almamışlar. Rhythmbox bu dosyaları okumakta herhangi bir sıkıntı doğurmadı. Yalnız Banshee bu dosyaları göremiyor. Sadece kütüphane olarak değil, mp3 dosyası olarak göremediği için çalamıyor da.

heartsmagic

Herhangi bir dosyanın uzantısını .mp3 yaptığında sorun çözülüyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fthzcn

Evet bir albümü deneme için elle düzelttim ve sorun çözüldü. Banshee dosyaları okuyabildi.

heartsmagic

Dosya uzantısı olmadığında algılayamıyor demek ki Banshee. Bu durumda düzeltmeden mesele çözülür mü diye araştırmak gerekiyor. Eğer çözülmüyorsa sanırım yapman gereken şeyi tahmin edebiliyorsundur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fthzcn

Tahmin edebiliyorum. Demek ki 10.04'e temiz kuruluma geçmeyi düşünürsem ilk işim Banshee'yi kaldırmak olucak. Çünkü elle düzeltmek baya bir zaman alır. Arşivim az bir arşiv değil. Gerçi bir komut yardımıyla bu iş halledilebilir ama bu sefer de Rhythmbox kütüphanesine bu dosyaları yeniden yüklemiş gibi işlem yapıyor. Tüm çalma kayıtları vesaire kayboluyor. Rhythmbox'tan memnunum zaten. Konu yine de açık kalsın. Belki bir çözüm gelebilir.

eribol

Banshee'nin öyle bir sorunu olduğunu zannetmiyorum, sorun başka bir sebepten olabilir. Bir kaç saat sonra ben de test etmeyi düşünüyorum. Linux'ta dosyayı uzantısı olmadığı için tanımlayamayan program olacağını da zannetmiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Ocak 2011 - 20:20:45

Bundan sonra zannedeceğim :) Banshee dosya uzantısı olmayınca dırdır ediyormuş ve ilginc bir tek hata bildirimi göremedim bununla ilgili.