[Çözüldü] Sağ tıklayarak şarkı eklemek?

Başlatan matchmaker, 05 Ocak 2011 - 22:33:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matchmaker

merhaba ubuntu ailesi..bişeyi çok merak ediyorum ve açıkçası benim kullanacağım bişey biraz araştırdım fakat bulamadım şöyle ki: xp de istediğimiz bi şarkıya sağ tıklayıp windows media player listesine ekle diyebilme imkanımız vardı..işime çok yarıyordu farklı klasörlerden şarkıları tek tek ekleyebiliyordum zahmetsizce..fakat ubuntuda bunu gerçekleştiremedim sadece totem film oynatıcı şarkı ekle butonundan ekleyebiliyorum..bunun bi çaresi var mı betik yardımıyla falan?

yakusha

banshee player kullanıyorum ben, müzik için...

ubuntuda müzik player açısından zenginlik var... 50 tane müzik player gördüm desem yalan olmaz...

ıtunes tarzı seviyorsanız banshee programını öneririm... mesela ben banshee altında radyo dinliyorum :)

tabii daha deneyimli kullanıcıların daha tutarlı tercih ve önerileri olacaktır.
Artık bu forumu kullanmıyor.

heartsmagic

Bu soru ve sorunun çözümü aslında masaüstüne ve oynatıcıya göre değişir. Sen Ubuntu dediğine göre Gnome olduğunu varsayıyorum. Gerisi oynatıcıyı bilmeye bakıyor. Oynatıcılar için ufak tefek değişikliklerle bu iş Nautilus Actions ile yapılabilir. Uzaklarda fakat yakın bir isimden çözüme bakalım :)

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=3847247&postcount=5
Sevgili @erginemr bu anlatımı yaklaşık üç sene kadar önce yaptığı için çok ufak değişiklikler olmuş. Örneğin Nautilus Actions menülerine fazladan bir Command sekmesi gelmiş o kadar. Gerisi resimlerde anlatılıyor zaten.

Ben örneğin Totem için eklenen
Alıntı Yap--enqueue %M
bölümünü kendi kullandığım Rhythmbox için şu şekilde değiştirdim:
Alıntı Yap--enqueue %d/%f

Nautilus Actions'ı kurmaya gerek olduğunu söylemiyorum bile :) Kendisi depolarda mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matchmaker

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ocak 2011 - 02:01:11
Bu soru ve sorunun çözümü aslında masaüstüne ve oynatıcıya göre değişir. Sen Ubuntu dediğine göre Gnome olduğunu varsayıyorum. Gerisi oynatıcıyı bilmeye bakıyor. Oynatıcılar için ufak tefek değişikliklerle bu iş Nautilus Actions ile yapılabilir. Uzaklarda fakat yakın bir isimden çözüme bakalım :)

Sevgili @erginemr bu anlatımı yaklaşık üç sene kadar önce yaptığı için çok ufak değişiklikler olmuş. Örneğin Nautilus Actions menülerine fazladan bir Command sekmesi gelmiş o kadar. Gerisi resimlerde anlatılıyor zaten.

Alıntı Yap--enqueue %M

sanırım verdiğin linkte benim aradığım çözüm var fakat finallerim olduğu için deneme fırsatım olmadı bi türlü en yakın zamanda deneyip sonucunu yazacağım teşekkürler..
Nautilus Actions'ı kurmaya gerek olduğunu söylemiyorum bile :) Kendisi depolarda mevcut.

sanırım verdiğin linkte benim aradığım çözüm var fakat finallerim olduğu için deneme fırsatım olmadı bi türlü en yakın zamanda deneyip sonucunu yazacağım teşekkürler..

ekremsenturk

Rhythmbox player ile çalma listesi oluştur ve kaydet. Kullanıcı dizininde bir Nota simgesi göreceksin. Varsayılan olarak çalma listeleri Totem ile açılır. Çalma listelerini Rhythmbox üzerinden düzenleyebilir veya oluşturabilirsin.

matchmaker

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ocak 2011 - 02:01:11

Alıntı Yap--enqueue %M

teşekkürler sorunumu çözdüm..