ekran palaklığını nasıl daha fazla azaltabilirim

Başlatan Timur, 29 Aralık 2010 - 19:49:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Timur

Merhabalar, Toshiba Satellite A300-15M dizüstü bilgisayarım var. Bir Ubuntu 10.10 kullanıcısıyım.

klavyeye göre ekran parlaklığını "FN + F6" tuş kombinasyonuyla azaltabiliyorum. Ancak ekranım yine de çok parlak, ve gözlerimden de biraz rahatsızım.

Ekran parlaklığını biraz daha azaltmanın bir yolunu biliyor musunuz?
Şimdiden teşekkürler  :)

zeitgeist

@Timur,

Daha önce yaptığımız hatırlatmayı bir daha yineleyelim; acemiler bölümü sorunlarımızı çözmek için oluşturulmadı. Karşılaştığın sorunları uygun başlıklarda konuşmaya gayret gösterelim.

Mesajı bölüp taşıdım.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ekremsenturk

Üst görev çubuğunu sağ tılarsın ve" Panele ekle" seçersin ve ekran aydınlığını ayarlayan eklentiyi seçersin. Üst görev çubuğuna eklenecektir. Simgesine tıklayarak,aydınlık ayarını, cıkan yükselme çubuğundan ayarlarsın.

Timur

Alıntı yapılan: zeitgeist - 29 Aralık 2010 - 20:02:49
@Timur,

Daha önce yaptığımız hatırlatmayı bir daha yineleyelim; acemiler bölümü sorunlarımızı çözmek için oluşturulmadı. Karşılaştığın sorunları uygun başlıklarda konuşmaya gayret gösterelim.

Mesajı bölüp taşıdım.

tamam. bundan sonra daha dikkatli olurum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2010 - 21:07:03

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 29 Aralık 2010 - 20:40:10
Üst görev çubuğunu sağ tılarsın ve" Panele ekle" seçersin ve ekran aydınlığını ayarlayan eklentiyi seçersin. Üst görev çubuğuna eklenecektir. Simgesine tıklayarak,aydınlık ayarını, cıkan yükselme çubuğundan ayarlarsın.

Hocam dediğiniz gibi yaptım ve gerçekten de ekran parlaklığınında değişiklik yaptı. Ancak benim istediğim, mevcut minimum parlaklığın biraz daha azı.
Böyle birşeyi Ubuntu üzerinden düzenlemelerle yapmak mümkün mü? Daha önce Windows 7 kullanırken daha az parlaklıkta kullanabiliyordum.
Donanıma bağlı olarak bir kısıtlamayla alakası olabilir mi bunun?

ekremsenturk

Dosya arkaplanına bir koyu renk tema atayabilirsin, ama İnternet'te gezinirken veya PDF veya başka belgeler açtığında bir işe yaramaz. Masa üstüne sağ tıklayıp Masaüstü temasını kontrast olarak da seçebilirsin veya daha uygun gördüğünü deneyerek bulabilirsin.

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles