[Cözüldü]Sayfa yükleme süresi cok uzun

Başlatan berat01, 18 Kasım 2011 - 20:25:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berat01

Merhaba arkadaşlar,

Kablosuz ağdan internete bağlanıyorum ve sağ üstte gösterilen wireless işaretine göre sinyali çok güçlü alıyor bilgisayar(4 Cizgi görünüyor.).

Ama bir siteye bağlanmak istediğimde sayfanın yüklenmesi birkaç saniye alacağı yerde, 30 saniye ile 1 dakika arasında sürüyor. Bu yavaşlığın sebebi ne olabilir? Driver olabilir, diye düşündüm; ama  emin degilim. Öyle bağlanamazdım hiç, diye düsündüm. Farklı tarayıcıları da denedim ama değişen bir şey olmadı. Fikri olan varsa çok sevinirim. ???

browser =  tarayıcı

if

@berat01, DNS'yi değiştirmeyi denediniz mi? lspci
lsmod
ne döndürüyor?

berat01

Bu nasil aklima gelmedi ki  :)

Evet sorun DNS ayarlarindaymis.

/etc/dhpc/dhclient.conf dosyasindan dns ayarlarima Google DNS e getirdim.

Bir sorum daha olacak;

Bulundugum konuma göre en hizli DNS yi secmek icin, ubuntuda DNS Benchmark gibi bir program var mi?
Cünkü yükleme hizi eskine göre cok daha iyi olmasina ragmen, hala biraz yavas.

bytan

Benzer başlıklara bakma imkanın oldu mu? O başlıklarda önerilen ipv6 durumu sende nasıl?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

berat01

Googleda arastirdim biraz ama sitede bakmadan yazdim hemen.

IPv6 ayarlari icin tam olarak nereye bakmak lazim bilemedim umarim gerekli bilgileri veriyorumdur.

Ag baglantilarindan buldugum kadariyla,  "IPv6 ayarlari"nin altinda "Yöntem" diye bir bölüm var ve "Otomatik"  olarak ayarlanmis. Adresler bölümü silik ve bos görünüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2011 - 21:58:05

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Dns_adreslerini_de%C4%9Fi%C5%9Ftirmek

Dediginiz gibi forumda aramak daha mantikliymis. Her sey cözüldü tesekkür ederim.

Peki etc/dhpc/dhclient.conf dosyasinda DNS yazan yeri degistirerek ne degistirdim?

heartsmagic

Alıntı yapılan: berat01 - 18 Kasım 2011 - 21:45:03
Peki etc/dhpc/dhclient.conf dosyasinda DNS yazan yeri degistirerek ne degistirdim?

Soruyu yanlış anlamadıysam eğer DNS değiştirmiş oldun :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

berat01

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Kasım 2011 - 01:40:00
Alıntı yapılan: berat01 - 18 Kasım 2011 - 21:45:03

Soruyu yanlış anlamadıysam eğer DNS değiştirmiş oldun :)

Evet ben de öyle düsündüm :)

Ama dhclient.conf dosyasinda yaptigim degisiklikler hic bir ise yaramadi. Sonra "baglantilari düzenle" ile DNSyi gercekten degistirebildim.

Aslinda söyle sormam lazimdi soruyu; dhclient.conf dosyasinin islevi nedir? Oradan DNS yi degistirince hic bir sey olmuyor.

experotux

Bende ne zaman bir dağıtım kursam ilk iş hemen dns değiştiririm ;D
Favorim Google dns
İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

if