Java ve flash eklentileriyle çalışan oyunları oynayamıyorum

Başlatan UnbLanceD, 30 Aralık 2010 - 13:00:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UnbLanceD

Selamlar

Ubuntu kullanıyorum flash java ve swf kurulu fakat internetten oyun oynayamıyorum özellikle bu www.atari.gen.tr'den hiç oynayamıyorum eskiye dönmek istedim birden fakat oynayamıyorum.

Bu tür oyunları oynayabilmek için ne yapmam gerekiyor ?

Not: Açtığımız konularda yaşadığımız sorunu ifade eden başlıklar kullanmaya gayret edelim.

hilmisu

flash, java swf lerin ek paketlerine bak "synaptic package manager" kullanarak indir ve kur. Tarayıcını yeniden başlat. Muhtemelen olur.

UnbLanceD

Terminal'den nasıl yapacağımı söylebilirmisiniz?

Synaptic Paket Yöneticisinden uğraşmak istemiyorumda  :-X

Zorba58

Benimde benzer bir sorunum oldu.Şöyle Firefox plugins sayfasında shockwave yüklü görünüyor.Ama flash oyunlar dışındaki shockwave gerektiren 3d oyunları oynayamıyorum.Chromium'da missing plugin diyor.Ubuntuyu yeni tanıdığımda bir sürü paket kurmuştum.Acaba bir çakışmamı yaşıyorum?
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

heartsmagic

Diğer Java isteyen sitelerde de durum böyle mi? Belirtilen sitede bende de çalışmadı "applet"ler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

UnbLanceD

Diğer sitelerde normal ama bu sitenin facebook uygulamasında da arkadaşlarım sürekli oynuyor ben yine oynayamıyorum

Zorba58

Umarım başlığı bölmüyorumdur.Biraz önce mynet-okeye girdim butonlar çıldırdı görünüp kayboluyorlar.Hiçbirşeye tıklanmıyor masada.Shockwavede yüklü görünmesine rağmen çalıştırmıyor 3d web oyunlarını.
@heartsmagic acaba sizce de bir yükleme çakışması mı var?restricte dışında ilk ubuntu kullanmaya başladığımda o kadar şey yükledim ki?Ne dersiniz?
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

heartsmagic

@UnbLanceD, yapabileceğim tek yorum ne yazık ki sitedeki Java uygulamasının bizim tarafa uyumsuz olabileceğidir.
@Zorba58, diğer taraftaki başlıktan devam etsek sanırım daha güzel olacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hilmisu

terminal için paketlerin tam olarak isimlerini bilmediğimden kod söyleyemeyeceğim. Ancak gayet basit bir şekilde "synaptic package manager"a  "java plugin" yaz indir ve otomatik olarak kur. Aynı sorun bende de olmustu ve bu şekilde çözüme kavuşturmuştum. (ubuntu software center değil synaptic package manager)