[Çözüldü] Wine ile warcraft ı kuramıyorm..

Başlatan systemopx, 30 Aralık 2010 - 19:08:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

systemopx

Hepinize mutlu yıllar...
Arkadaslar ben wine ile warcraft kurmak istiyorum. Ama bir turlu beceremiyorm..Bu konu hakkında arastırma yaptım . Ilk once Sources list'e wine deposunu yukelmemi soylediler. Ama nasıl yuklemem gerektigi hakkında bir sey bilmiyorm ..
Simdiden tesekkur ederim..  :(  :(

jayw

Aşağıdaki başlık wine'ı depolara ekleyip yeni sürüm olan 1.3'ü kurmak için yeterli olacaktır.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22512.msg270890.html#msg270890

Aramıza yeni katıldınız sanırım, hoş geldiniz. Forumun arama işlevini kullanarak benzer sorunlara ve çözümlerine ulaşabilirsiniz.

systemopx

Alıntı yapılan: jayw - 30 Aralık 2010 - 20:06:36
Aşağıdaki başlık wine'ı depolara ekleyip yeni sürüm olan 1.3'ü kurmak için yeterli olacaktır.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22512.msg270890.html#msg270890

Aramıza yeni katıldınız sanırım, hoş geldiniz. Forumun arama işlevini kullanarak benzer sorunlara ve çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Tskr ederim.. Sizin dediginiz gibi wine1.3 u indirdim.. Simdi Warcraft3 u nasil acabilirim bir fikriniz var mı ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Aralık 2010 - 20:20:37

Suanki sorunumu soyle acıklayayım .. Ben malesef bilgisayar muh. ogrencisiyim ve ubuntu kullanıyorm .. Ama Warcraft Frozen Throne Battle Net den ayrılamıyorm.. Wine 1.3 u arkadasımızın dedigi  gibi kurdum.. Benim Warcraft HomeFolder ın altında bir klasorde ve windowstaki gibi eurobattle.exe dosyasını wine ile baslatınca direk fatal error hatası veriyor ve acılmıyor...

jayw

Ben oynamadığım için bir yorumda bulunamayacağım ama isterseniz aşağıdaki adresi inceleyebilirsiniz. Sayfanın alt kısımlarında bir kurulum yöntemi anlatılmış, başarıyla çalıştığını yazmışlar. Orada yazılanları deneyebilirsiniz.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=3126

systemopx

2 sitedekileri yaptım ... Wine i calıstırırken.  ~/wine-war3/wine "/home/mg/Warcraft III/euroloader.exe" olarak calıstırıyorum .. Fakat bu sefer farklı bir error alıyorum.. *** Could not start War3.exe! Make sure that the loader is in your Warcraft III install directory ***   yine tıkandım ... Bu konu hakkında bilgi sahibi olan yok mu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2010 - 16:44:12

jayw cok tesekkur ederim verdigin bilgiler icin ,cozdum sorunumu... Biraz arastırma hersey tamam.. Benim gibi ubuntu da warcraft oynamak isteyen arkadaslar icin biraz bilgi vereyim.. Ben 5-6 yerden derleyerek ugrastım ,sizlere tek sayfada veriyorum..

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.3

ustteki kodlarla wine i kuruyoruz..

$ cd ~
$ git clone git://repo.or.cz/wine/warcraft3.git wine-war3
$ ­sudo apt-get build-dep wine
$ cd ~/wine-war3 $ tools/make_requests
$ ./configure --with-gnutls
$ make depend
$ make
$ ~/wine-war3/wine "C:\Program Files\Warcraft III\Frozen Throne.exe"

ve islemleri sira ile yapıyoruz...

eger warcraftiniz ustteki gibi terminalden calısmazsa klasorun icine gidip exe dosyasını wine ile calıstır diye bilirsiniz...

!!! Eurobattle veya waxxi oyuncuları ...!!!
--kurulumdan sonra buyuk ihtimalle reg dosyalarınız yapılmıs olmayacak ve battle nete giremiyeceksiniz ... Bunun icin reg yapmanız gerekiyor ..
wine regedit euroloader.reg yada
wine regedit waxxi.reg olarak reginizi de tamamladıktan sonra oyuna hazırsınız...

bytan

Etiket ve anlatım için teşekkürler. Etikete ufak bir müdahale ile kapatıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST