[Çözüldü] TP-Link - 150M High Power Wireless USB Adapter (TL-WN7200ND)

Başlatan kdryksl, 30 Aralık 2011 - 10:27:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kdryksl

Merhaba,
TP-Link - 150M High Power Wireless USB Adapter (TL-WN7200ND) adlı cihazı bilgisayarıma bağladım. Windows 7 ve XP işletim sistemlerinde sorunsuz kullandığım cihaz Ubuntu'da da otomatik çalışıyor. Fakat Ubuntu'da wireless cihazımı görmesine rağmen girdiğim şifremi kabul etmiyor ve İnternet'e bağlanamıyorum. Uzun süre bağlanmaya çalışıyor ama daha sonra tekrar kablosuz ağ için yetki istiyor. İstediği şifre wireless şifresi ama ben hem yönetici şifremi hem de modem şifresini denedim. Hiçbir sonuç alamadım. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Ubuntu 11.10 kullanmaktayım. Şimdiden teşekkürler...

Not: Lütfen iletinin tamamını koyu harflerle yazmayın.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kdryksl

Başlıktaki konulara baktım ama bir türlü olmuyor... Yani çıldırma noktasındayım... Wireless ağlarını buluyor. Seçiyorum, şifremi giriyorum, bağlanmak için bekliyor. Sonra tekrar şifre ekranına geliyor... Windows'ta böyle bir sorun yok...

zeitgeist

O baktığın başlıkta birçok çözüm önerisi ve istenen bazı çıktılar var. Çıktıları buraya aktar ve hangilerini denediğin ne sonuç aldığın hakkında biraz daha bilgi ver. "Olmadı" ifadesi yeterli değil.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

kdryksl

hocam çözdüm olayı teşekkür ederim. modem ayarlarından. wpa2 değilmiş şifreleme. şifrelemeyi wpa2 yaptım bağlatım kuruldu. ilginize teşekkür ederim.. özgürlük için linux... :)