Python 2.6.6 yi 2.7.1 'e güncelleme ?

Başlatan HakanTurkalp, 26 Aralık 2010 - 13:43:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HakanTurkalp

Şu an linux mint kullanıyorum ve python 2.6.6 kurulu bunu 2.7.1'e nasıl güncelleyebilirim ? Yani 2.6 gitsin 2.7 gelsin ?

Teşekkürler.

bytan

Neden 2.7.1? Şu an 2.7.1 yalnızca Natty depolarında var.

Konuyu taşıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sema

İndirmen gerek. Şurada (tr paketini arayacaksın, Ctrl + F ile arayabilirsin);

http://packages.ubuntu.com/natty/all/python/download
susema

HakanTurkalp

Alıntı yapılan: bytan - 26 Aralık 2010 - 13:53:56
Neden 2.7.1? Şu an 2.7.1 yalnızca Natty depolarında var.

Konuyu taşıyorum.

Ne bilim. :( 2.7 olsun istedim, 2.x in son sürümü diye.PYthon programlama öğrenmeye çalışıyorumda.

@sema 'nın verdiği linkten .deb paketini indirdim oradanda yüklenmiyor.Bağımlılıklar var diyor.

bytan

Yüklenmemesi normaldir. Bağımlılıkları da indireceksin. Bağımlılıkların da bağımlılıklarını ekleyeceksin vs.. Kimi paketlerde bu kolaydır, kimilerinde zordur; kimileri sistem kararlılığını etkiler, kimileri etkilemez. Bu yüzden bazı paket sürümleri, gelecek sistem sürümlerine ötelenir. Tavsiyem ise, Natty'e göre tasarlanıp oluşturulmuş python pakedini sistemine kurmaman yönünde olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

HakanTurkalp

Peki o zaman hocam kalsın...Teşekkürler.

heartsmagic

Hani kursan bile kesinlikle eskisini kaldırayım diye uğraşma. İki farklı sürüm sanırım barındırılabiliyor sistemlerde, fakat 2.x.x sürümler arasında ne kadar büyük değişiklik vardır bilemiyorum. Genelde 3.x farkını görmek için veya 2.x.x serisinden daha üst bir sürüm ihtiyacı duyan uygulamalar için kuruluyor yukarıdan sürümler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.