Lightspark'a nasıl geçebiliriz?

Başlatan Al Arabi, 10 Aralık 2010 - 20:17:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Al Arabi

Lightspark'ın  .deb uzantılı dosyalarını buldum ve adobenin flash'ını sistemden kaldırıp kurdum ve fakat youtube'de denemek istediğimde moziilla yine eklentimin eksik olduğunu söyledi. Adobe'nin flash oynatıcı muadili açık kaynak Lightspark'ı  Ubuntu 10.10 üzerinde  kullanma şansımız var?

sema

Var gibi gözüküyor. Ubuntu sürümünü seçip indirebilirsiniz. Kaynak listesine de depolar eklenebilir;

https://launchpad.net/~sssup/+archive/sssup-ppa

Sizin bulduğunuz hangi sürüm?
susema

Al Arabi

Benim bulduğum Ubuntu Maverick 10.10 için olan .deb dosyalarıdı. Sizin verdiğiniz adresten depo ekleyerek yine denedim olmadı.

Yaptıklarım: Önce flash playeri ubuntu yazılım merkezinden kaldırdım. @sema!nın vermiş olduğu adresten depoları ekledim sonra "sudo apt-get install lightspark" diyerek (yanında başka dosyalarında kurulması gerektiğini söyledi )kurdum.  Lightspark'ın çalıştığını görmek için firefox'u çalıştırdım ve en basitiden youtube girdim.Sonuç: Firefox eklentimin eksik olduğunu söyledi. Yani lightspark çalışmadı.

sema

sudo apt-get install browser-plugin-lightspark

Chrome'de de denme şansınız var mı? Tarayıcıyı yeniden başlatın.
susema

ironic

Lightspark için gnash da gerekiyor. Lightspark ta swf oynatıcı eksik. Ayrıca Youtube için gnash tek başına yetiyor.

Al Arabi

@ironic, lightspark'ın kendisi oynatıcı değil mi? Ben zaten Gnash ile lightspark  olmadan da youtube'den  video izlebiliyordum. @sema gerek kalmadı. Ben lightspark'ın kendisi oynatıcıdır diye düşünerek denemek istedim. :) Kısmende olsa verim  alsamdım onu kullanacaktım.Yardımız için teşekkür ederim.