CDden kurulum yapamiyorum

Başlatan thex_yavuz, 25 Kasım 2010 - 09:33:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thex_yavuz

Arkadaslar cdden kurulum yapamak istedigimde asagidaki hatalari aliyorum:
CD ilk basladiginda hic bi ekran gelmeden su yazilar ekranda akmaya basliyor
SQUASHFS error: Unable to read fragmet cache entry (2912bf)

bu yazi bi sure geciyor boyle sonra cd direk olarak live cd olarak masaustunu aciyor. Yani kurulumu soracagi ekran hic gelmiyor. Masaustu gelince asagidaki uyari cikiyor

The installer encountered an unrecaerable error. A desktop session will now be run so that you may investigate the problem or try installing again.

Cozum icin yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar

Leroy

Pek anlamam ama sanırım cd ye yazdırma esnasında bi dosya atlama hatası olmuş, yükleme esnasında da patlak vermiş tekrar kurulum yapın diyor orada zaten, size önerim yeni bir cd ile kurulum yapmanız ya da varsa bu konuda bi kaç başlık altımızda flash belllekten kurulum yapabilme durumumuz var orada anlatılmış.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Kasım 2010 - 10:10:07

Bir de cd yi en düşük hızda yazdırın.

bytan

Ucu açık:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/172937

Söylendiği gibi düşük hız ve md5 kontrolü işlemlerini yap. Ancak bu işlemleri yaptıktan ve doğruluğuna emin olduktan sonra, sorun devam ederse, farklı marka cd'ye yazmayı dene. Ayrıca cd okuyucunun BIOS üzerindeki IDE yapılandırmasını "compatible" olarak düzenlemeyi de deneyebilirsin. Kimisi de okuyucusunu değiştirerek çözüm bulmuş.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

teppich

kardes benimde bi problemim var  ne cd den nede usb den format atabiliorumm  ubuntuda cokta öle ahim sahim bilgim yok daha cok cok yeniim usb yi hazirladim ama onu bot edemiorumm sürekli hata veriio cd de ayni keza

heartsmagic

Hatanın ne olduğunu söyle ki bilenler yardımcı olsunlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

teppich

arkadastan aldigim cd onun pc de takar takmaz format konumu diim o ekranda gözüküo eve geldim  bende  atmak istedim ama cd  pc basladiktan sonra desktoptayken calisio  ve o cd yi hic bir zaman acamadim  1 haftadir ugrasiorumm ama olmuo   bu islem dizin 65 te oldugu bilinmio die yazi gelio usb ye gelince biosa  giremiorum esc yapiip cd rom ve ram hersekilde gözükü ama usb  maleseff

heartsmagic

@teppich, açıkçası yazdıklarının çok azını anladım. Bu şekilde zor devam ederiz. Eğer BIOS üzerinde USB görünmüyorsa önce bunu düzeltmen lazım. Zira USB'den başlatamadığın sürece sistemi, USB üzerinden kurulum yapamazsın.

teppich

internetten bu islem ile ilgili ne kadar bilgi varsa topladim sizinde siteniz olmak üzere ve dogru yaptigimada inaniorum baskasinin bilgisayarindada denedim acaba benim bi yanlisim mi var die  ama gayet güzel islio sonra vazgectim format atmaktan güncelleme yoluyla sürüm yükseltimi yapimm dedim oda olmadi  ekle kaldir ve paket yöneticisi bile calismadi daha öncede yazdimm  bu islem 65 dizininde oldugu bilinmiyor die yazi cikio ekrana   hic bi sekilde hicbirsey calismio ekle kaldir ve paket yöneticisi olmak üzere

heartsmagic

@teppich, en azından nokta ve virgül kullan yazarken, böylece daha iyi anlayalım seni.
İlk önce kuramıyorum demiştin, şimdi farklı bir sorundan bahsediyorsun. Lütfen tek tek en başından neler olduğunu bize anlat.

teppich

Türckeden sinav mi yapioruz anlamadim hocam ? Ama ne yaptiysam hatam nerde bilmiorum ama bi yerde yanlis yaptim ve pc nin düzeni bozuldu ne yapmak istesem sürekli su hatayi veriyo: bu islem dizin 65 te oldugu bilinmio die bi yazi cikio ekrana. paket indirip kurmak istesem yada günceleme yapmak istesem hangi program olursa olsun hep bu hatayi verio. örnegin cd den format atmak istedim cdyi takip pc yi kapadim ve tekrar baslattim ama cd pc tam acikken calismaya baslio ve " YENI DONANIM BULUNDU BU SÜRÜMÜ YÜKSELTMEK ISTER MISINIZ "  ekranda beliriove ben  evet olan kismi tikliorum parola istiyo ben parolayi veriorum enter yapiorum calisan cd aksine bu sefer duruo ve yine ayni hatayi verio.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2010 - 01:41:05

cok saol aydinlattigin icin kardes...

sema

Alıntı yapılan: teppich - 10 Aralık 2010 - 01:15:03
Türckeden sinav mi yapioruz anlamadim hocam ?

@teppich sadece birbirimizi daha iyi anlamak için..

Hangi sürümden hangi sürüme yükseltme yapmaya çalışılıyor? Bozuk paketler engel olabilir buna. Alt + F2 ile açılan pencereye şunu yazınca ne tepki veriyor?

update-manager -d

Yalnız yine de bu komuttan önce ubuntu-desktop kurulsa ve varsa eksik /bozuk paketler düzeltilirse iyi olur.
susema

teppich

yine ayni hatayi verio bu islem dizin 65 te oldugu bilinmio die bi yazi cikiyo. bu dizin nerde bi bulabilsem belki biseyler yapcam  türkcem zayif olabilir cünkü türkiyede yasamiorum .

sema

Tamam. Hangi sürüm diye sordum ve kaça yükseltme yapılıyor? Şunun çıktısını alabilir miyiz? Yalnız çıktıları terminalden kopyalayıp yapıştırın buraya.

sudo apt-get install -f
susema

teppich

9.04 ten 9.10 a yükseltmeye calisiorumm. error_not found 404 "bu islem dizin 65 te oldugu bilinmiyor" yine her zamanki verdigi hata

sema

Bu nasıl bir hata :) Kaynak listenize bakalım, yalnız terminale kod giriyorsunuz ya hani, terminale verdiğiniz kod ile birlikte çıktısını seçin, seçtiğiniz yazıya sağ tıklayın ve buraya o şekilde aktarın lütfen. Yoksa hiçbir şey anlamıyoruz, ayrıca güncel sürüm 10.10 varken, belki de destek bitmiştir diyeceğim ama saçma olur herhalde;

cat /etc/apt/sources.list

Eğer bu çalışmazsa Karmic ya da öncesinde source.list olabilir, pek hatırlamıyorum, şunu alalım;

cat /etc/apt/source.list
susema

teppich

yemin ediorum bu komutlarida verdim yine ayni hatayi verio terminalde nasil yazio aynisini size kopyalayip gönderiorum

sema

İyi de böyle vermesi mümkün değil. Ekran görüntüsü alabilir miyim?

Uygulamalar >> Donatılar >> Ekran Alıntısı, sonra resmi buraya ekleyin.

Terminale de şuradan gidilir;

Uygulamalar >> Donatılar >> Terminal (uçbirim dedikleri şey).
susema

teppich

neyse sema hanim ilgilendiginiz icin tesekkür ederim windowsu kurarim tekrra pasa pasada kullanirim cünkü hersey cok karmasik en basit bi program indirsem ya acmio yada desteklemio ubuntuyu  sizinde kafanizi agrittim kusura bakmayin size ii geceler karar degistirirsem yine görüsürüz :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2010 - 02:24:28

suan ikinci pc deyim bunda windows kurulu ubuntuya gecersem ya donar ya hata veriri

sema

susema

heartsmagic

Alıntı yapılan: teppich - 10 Aralık 2010 - 01:15:03
....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2010 - 01:41:05

cok saol aydinlattigin icin kardes...

Af edersin de, dakika başı forumda olma gibi bir mecburiyetim var mı?
Eğer içten dileklerinle "sağ ol" diyorsan ne âlâ, yok içinde farklı bir amaç varsa bence oturup tekrar düşün bunu. Kimseye zorla bir şey kullandıramayız, kimseye de zorla yardımcı olamayız.

Türkçe sınavı yapmıyoruz elbette, her ne kadar forumda bu konuda hassas olsak bile senden bunu rica ederken cidden anlamakta zorluk çektiğim için istedim. Türkiyede yaşamıyorsan veya yoğun olarak Türkçe kullanmıyorsan bunu bilemem, şu an belirttiğin için biliyorum ancak.

Eğer Ubuntu istiyorsan indir 10.10 olan güncel sürümünü kur makinene. Forumda USB disk üzerinden kurulum da anlatılmakta birçok başlıkta. Normal kurulum için zaten anlatımlar mevcut.
"Desteklemiyor, açmıyor uygulamaları" demişsin, ben biraz şüpheliyim bundan. Azıcık daha zaman tanı kendine...