Ubuntu amd64 10.10 da flash sorunu

Başlatan boyoz, 10 Aralık 2010 - 14:15:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boyoz

Merhaba arkadaşlar,

Sorunum abuk olabilir o yüzden öncelikle kusurabakmayın. Çaylaklığıma verin:)

İnternette video izlemede problem yaşamaktayım. Ya gri flash logosu çıkıyor ben ona tıkladığımda açılıyor ama sonra kasıyor, ya da adobe yüklü değil diyip beni adobe sayfasına yçnlendiriyor. Ancak o sayfada da benim ubuntumun modeli yazmıyor.

Derdimi daha iyi anlatabilmek için adobe sayfasındaki seçenekleri yazıyorum:
Linux için YUM
linux için tar.gz.
linux için rpm.
ubuntu 8.04+.dep
ubuntu 9.04+APT

yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

matrax_41

http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer10_2_p3_64bit_linux_111710.tar.gz  buradan indir. Arşiv dosyasını açtığında oluşan dosyayı /home/kullanıcıadı/.mozilla/plugins klasörünü içine kopyala.

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

boyoz

@matrax_41 /.mozilla/plugins klasörü yok ben yaratayım mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2010 - 14:50:22

Alıntı yapılan: zeitgeist - 10 Aralık 2010 - 14:38:39
dpkg -l | grep flash

çıktısı nedir?

ii  flashplugin-installer                10.1.102.65ubuntu0.10.10.1                        Adobe Flash Player plugin installer
ii  xul-ext-flashblock                   1.5.13-1build1                                    mozilla extension to block Adobe Flash content

Leroy

Benim flashı kurmam Windows taki gibiydi tr.ogame.org ekranına girdim, ana sayfasında video var ama firefox uyarı veriyor bu sayfa betiklerini çalıştıran ekleti yok kurim mi abi kur kardeşim ekranı falan derken firefox u kapadım açtım ta ta taam her browser de rahatlıkla video izleyebiliyorum, bilmiyorum benim yaptıgım mı normal sizlerinki mi anormal ama ben böyle yaptım.

boyoz

video izlemesin izliyorum ama öncesinde hep bir gri flash logosu çıkıyor, onu tıklıyorum  video çalışıyor.hatta flash reklamlarda da bu logoya tıklamazsam bu reklamlar çıkmıyor.

videoyu tam ekran yapınca yada sayfayı aşağı yukarı hareket ettirince video kasılıyor ve bir daha çalışmıyor.

mehmetux

Alıntı yapılan: boyoz - 10 Aralık 2010 - 16:23:22
video izlemesin izliyorum ama öncesinde hep bir gri flash logosu çıkıyor, onu tıklıyorum  video çalışıyor.hatta flash reklamlarda da bu logoya tıklamazsam bu reklamlar çıkmıyor.

videoyu tam ekran yapınca yada sayfayı aşağı yukarı hareket ettirince video kasılıyor ve bir daha çalışmıyor.
Flash block eklentisini kullandığınız için gri flash logosu çıkıyordur. Bu sizin faydanıza, flash işlemciye linux altında çok yük bindiriyor.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

boyoz

haaaa tamam o zaman:)
sağolasın.

cahillik işte.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.