[Çözüldü] Nautilus problemi

Başlatan wortexxx, 09 Temmuz 2008 - 23:38:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wortexxx

arkadaşlar uçbirimden nautilus yazarak girdiğimde açılıyor fakat şöylede bir çıktı veriyor acaba ne demek istiyor? (sanırım son güncellemelerden sonra böyle oldu)

root@omer-desktop:/home/omer# nautilus
Initializing nautilus-share extension
seahorse nautilus module initialized
Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'net usershare' returned error 255: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
Please ask your system administrator to enable user sharing.

** (nautilus:6255): WARNING **: Unable to add monitor: İşlem desteklenmiyor

heartsmagic

Normal yolla açtığında açılmıyor mu?
Son zamanlarda samba üzerinden bir dizin paylaştırdın mı?
Paylaştırdığın dizin hala sistemde duruyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wortexxx

normal yolla açılıyor. bu şekilde konsoldan yazdığım zaman da açılıyor fakat konsolda belirttiğim şekilde uyarılar veriyor. herhangi bir paylaşım yapmadım. samba kullanmadım.

e17 enlightenment yükledim ilgisi varmıdır? ayrıca güncellemeleri yüklerdim birikmeden ama şimdi birden 117 tane çıktı karşıma :S bu kadar güncelleme olması normalmi sizce?

DeFacto

Bir keresinde bana da aynısı oldu. 116 güncelleştirme var iken sırada 207'ye çıktı. Ben de anlayamamıştım.

atomkarinca

Herhangi bir sorun yok merak etme, Samba yüklü olmadığı için veriyor bu hatayı. Eğer Samba'yı yüklersen bu hata gider.

Güncellemeler de büyük ihtimalle 8.04.1'in güncellemeridir, fakat paketlere bakmadan tam bir şey söyleyemem.

wortexxx

şuanda 127 güncelleme (208mb) var görünüyor.. halbuki daha geçen hafta yine bu şekilde 100 küsur mb lık çok sayıda güncelleme yapmıştım :S 

ayrıca grub da extra menüler çıktı. sanırım kernelle ilgili bişeyler oldu..

title Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-18-generic
root (hd0,2)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-18-generic root=UUID=0b1e71bd-ade5-42b3-b563-84e2968a12b6 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.24-18-generic
quiet

title Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-18-generic (recovery mode)
root (hd0,2)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-18-generic root=UUID=0b1e71bd-ade5-42b3-b563-84e2968a12b6 ro single
initrd /boot/initrd.img-2.6.24-18-generic

title Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-16-generic
root (hd0,2)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=0b1e71bd-ade5-42b3-b563-84e2968a12b6 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.24-16-generic
quiet

title Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-16-generic (recovery mode)
root (hd0,2)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=0b1e71bd-ade5-42b3-b563-84e2968a12b6 ro single
initrd /boot/initrd.img-2.6.24-16-generic

title Ubuntu 8.04, memtest86+
root (hd0,2)
kernel /boot/memtest86+.bin
quiet

atomkarinca

Kernel güncellemesi olmuş. 2.6.24-16 eski kernelin oluyo. Eğer istersen Synaptic'ten aratıp silebilirsin ama pek tavsiye etmem çünkü herhangi bir sorun çıktığında yedekte geri dönebileceğin bir kernelin bulunması her zaman iyidir.

wortexxx

peki her kernel güncellendiğinde grub listesi böyle uzayacakmı :S bana bu kadar güncelleme olmasının sebebi kernellerden kaynaklanıyormuş gibi geldi..

atomkarinca

Evet böyle uzayacak. Bundan sonraki güncellemelerde eskileri silebilirsin ama dediğim gibi bu seferlik bence bir tane yedekte tutmanda fayda var. Bu arada bu kadar güncelleme olmasının sebebi büyük ihtimalle kernel değil çünkü sadece bir tane kernel güncellemesi yapmış görünüyorsun şu anda.

wortexxx

aşağıdaki kodu yazarak samba yükledim ve bu problemi şimdilik giderdim ;)

sudo apt-get install samba smbfs

munirekinci

Aslında bu bir problem değil, sadece uyarı (bildiri). Kullanım  açısından herhangi bir zararı yok.
Samba yükleyip uyarıyı yok ettiğinize göre başlığı kapatıyorum.