[Çözüldü] NTFS bölümü bağlama sorunu

Başlatan metehan66, 11 Aralık 2010 - 00:09:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metehan66

Arkadaşlar daha önceki sürümlerde ''Kod: sudo apt-get install ntfs-config   Kod: sudo ntfs-config'' komutlarıyla istediğim hdd mi bağlarken şimdi maverick sürümünde aynı komutlarla bağlayamıyorum.Lütfen yardım..... Hdd lerin görümünü aşağıdaki gibidir:
/dev/sda1: UUID="C8EC6344EC632BBE" TYPE="ntfs"
/dev/sda5: UUID="E7DB8CCA2D62EC13" TYPE="ntfs"
/dev/sda6: UUID="1AAF96E59C9EFF67" TYPE="ntfs"
/dev/sda7: UUID="b21974d4-ad2b-4d7d-9198-a100e363934f" TYPE="ext3"

Al Arabi

@metehan66 slm,gnomenin grafik arayüzlü programı ile bağlamayı denedin mi? Programı çalıştırmak için "Sistem>>>Yönetim>>>Disk Aracı"  şeklinde çalıştırıp ntfs disklerini bağlamaya çalış eğer olmazsa  fstab dosyasının düzenlenmesi gerekli. Bu arada dikkatimi çekti, sisteminde swap alanı yok mu?

sema

HDD bağlama forumda milyon kere anlatıldı. Arama yapılırsa çok güzel olur çünkü bir süre sonra çok can sıkıyor gerçekten. En en kolayı;

sudo apt-get install pysdm && sudo pysdm

Açılan arayüzde sda yazan yere tıklayıp bölümleri tek tek bağlarsınız. Bilgisayarı aç kapa yapın ardından.
susema

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

metehan66

araştırmadığımı kim söyledi.elbette araştırdım hepsini denedim olmayınca yazdım.hata etmişim buraya yazmakla..........

sema

Anlarız şimdi. pysdm ile (ya da diğerleri ile) ne hata veriyor?

sudo pysdm

dediğinizde açılan arayüzde bağlamaya çalıştınız ama bağlamadı, bunları yaparken terminalde yazanların çıktısını rica edebilir miyiz?
susema

heartsmagic

Alıntı yapılan: metehan66 - 11 Aralık 2010 - 14:32:41
araştırmadığımı kim söyledi.elbette araştırdım hepsini denedim olmayınca yazdım.hata etmişim buraya yazmakla..........

@metehan66, hatan buraya yazman değil eksik yazman. Lütfen ilk iletini oku ve okuyanların senin ntfs-config haricinde ne denediğini nasıl anlayabileceklerini bir daha düşün. Kısacası sen ne denediğini, nerede takıldığını, ne hatası aldığını yazmadıkça kimse sana yardım edemez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

metehan66

kimsenin burda kimseyi azarlamaya hakkı yok.kimsenin burda azar uşağı değiliz.sema nın yazdığına bakarsan arkadaşım ne demek istediğimi anlarsın.buraya derken ben bu bölümü kastetmedim.forumun bütününü kastettim.sema ntfs-config haricinde ne denediğimi sormuyor resmen azarlıyor.forumun neresine baksam hep bu hava.birazcık bir şeyler bilen önüne geleni azarlıyor.bilsek sormazdık.forumun amacı zaten bilmeyenlere yardım etmek değil mi?

mehmetux

Eminim niyeti kötü değildir, fazla takılma. "Forumun neresine baksam hep bu hava" Burda insanlar karşılıksız birbirlerine yardım etmeye çalışıyorlar bahsettiğin havada olan insanlar varsa bunun zararını en fazla onlar çekerler, dediğim gibi bu tür konulara takılma.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

sema

Alıntı yapılan: metehan66 - 11 Aralık 2010 - 19:16:28
kimsenin burda kimseyi azarlamaya hakkı yok.kimsenin burda azar uşağı değiliz.sema nın yazdığına bakarsan arkadaşım ne demek istediğimi anlarsın.buraya derken ben bu bölümü kastetmedim.forumun bütününü kastettim.sema ntfs-config haricinde ne denediğimi sormuyor resmen azarlıyor.forumun neresine baksam hep bu hava.birazcık bir şeyler bilen önüne geleni azarlıyor.bilsek sormazdık.forumun amacı zaten bilmeyenlere yardım etmek değil mi?

Kırmak istemedim, kırdıysam (kırmışım), özür dilerim.
susema

metehan66

Alıntı yapılan: bytan - 11 Aralık 2010 - 13:17:03
Ntfs-config istenen şekilde çalışmıyor; çünkü:

Ubuntu 10.10 üzerinde ntfs-config'e alternatif olarak NTFS bölümlerin bağlanması

bytan arkadaşım verdiğin linkteki bilgi işe yaradı.çok teşekkür ediyorum.''iş bilenin, kılıç kuşananmış.''forumda yardım kırmadan dökmeden böyle olur.

heartsmagic

Forum yardım için var ancak cidden onlarca defa sorulan şeylerin de aratılıp ondan sonra sorulması gerekiyor. Yoksa sen azar uşağı olmadığın gibi bizler de onlarca defa anlatılan şeyi anlatma uşağı değiliz.

Ayrıca forumda bazı meseleler mimikler olmadığı için yanlış anlaşılabiliyor. Bahsedilen şey azar değil bir uyarıdır, gayet ciddi ve yerinde bir uyarı. Bu şekilde devam ettiği sürece de @sema olmazsa aynı şeyleri biz yine ciddi bir şekilde söylemeye devam ederiz.

Forum geneli de böyle kalmaya devam edecek. Milyon defa anlatılan şeyin milyon defa + 1. defa anlatılmasına gerek yok.

Ayrıca biz bir yerlerimizi yırtıyoruz forumda, lütfen çözülen başlıklarınızı etiketleyin biz de kapatalım diye, fakat yardım alan sanrım kaçıyor. Bizler bu işleri yapma "ameleliğine" katlanabilirken bir uyarıyı azar uşaklığına benzeten arkadaşlara da gönül koyuyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.