Hp Pavilion Sürücü Sorunu

Başlatan Mete_Han, 29 Ağustos 2010 - 20:36:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mete_Han

Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar. Benim Hp Pavilion dv 6171 ea model dizüstü bilgisayarım var. Ubuntuyu son 2 sürümdür kullanıyorum fakat internette flash olan sitelerde işlemci % 10 civarı iken birden %90 -95 lere çıkıyor ve internet donuyor. 9.10 ve 10.04 te de aynı sorunla karşı karşıyayım ve hala çözüm bulamadım. Bir arkadaşım ekran sürücün yoktur dedi ama o da halledemedi. Donanım sürücüleri bölümünde yüklü donanımınız yok diyor. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

xxx3

Ekran kartınızın markası ve modeli nedir ?

zeitgeist

Ya da şu iki komutun çıktısı nedir?

glxinfo | grep render
lspci | grep VGA
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Mete_Han

Alıntı yapılan: zeitgeist - 29 Ağustos 2010 - 23:53:59
Ya da şu iki komutun çıktısı nedir?

glxinfo | grep render
lspci | grep VGA

matz@ubuntu:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) 945GM GEM 20091221 2009Q4 x86/MMX/SSE2
matz@ubuntu:~$ lspci | grep VGA
Bu şekilde birşey çıktı dediğinizi yaptığımda

sem

lspci | grep VGA
Komutunu girmemişsiniz... Onu ayrıca girin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Mete_Han

matz@ubuntu:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
şeklinde birşey çıkıyor

heartsmagic

Kartın Intel ve sürücüleri yüklü. Flashlı sitelerde işlemcinin coşması da normal ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Mete_Han

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Ağustos 2010 - 00:59:57
Kartın Intel ve sürücüleri yüklü. Flashlı sitelerde işlemcinin coşması da normal ne yazık ki.
Peki işlemci neden coşuyor böyle flash ı gördüğü zaman kendinden geçiyor interneti sonlandırmak zorunda kalıyorum bu da can sıkıyor tabi :(

heartsmagic

Şöyle sorayım o zaman Flash sürümün nedir?
dpkg -l | grep flash
İşlemcinin Flash'lı video içeren sitelerde bazen coşması normal zira ne yazık ki Flash sürümlerimiz çok performanslı çalışmıyor bu tarafta. Özellikle bazı kartlarla sorunlarımız daha büyük. Fakat şöyle kabaca baktım ilk açıldığında Youtube çok zorlamıyor benim sistemimi. Fakat uzunca bir süre bekletirsem ne olur bilemiyorum.

Sen kapatmak zorunda kalacak kadar işlemci coşuyorsa daha büyük bir sorun var demektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.