Id3 v1, v2 tagları için cddb

Başlatan Conqueror, 07 Kasım 2010 - 20:53:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Conqueror

Merhabalar, Winamp'ın çok güzel ama pek bilinmiyen bir özelliği vardır: Id3v1,v2 taglarını otomatik olarak editlemek için tek bir buton %90 doğru sonuç verir... Örneğin isimsiz.mp3 adında bir parçanız var ve size bu parçayı kimin söylediğini, parçanın ismini, albüm yılını ve adını varsa fotoğrafını otomatik olarak güncelleme imkanı sunuyor... Bu desteği sağlayan bir uygulamaya rastlayamadım, bulduklarım freedb.org'un alt yapısını kullanıyor ve 10 tane mp3 tag'ı düzenlemeye çalıştım hepsinden yanlış sonuçlar elde ettim.
Winamp altında ki cddb eklentisini 100% kullanan bir uygulama biliyor musunuz?

barış

Banshee, Amarok.
Sözlerine kadar buluyor.
Amarok, bir KDE uygulamasıdır.

İstediğiniz buysa, ben bunları kullanıyorum ve bir çok şarkının da buluyor. Başarılıdırlar.

Conqueror

Evet, amarok'ı biliyorum, hatırlattınız :) Teşekkürler. Banshee'yi deneyeyim...

stef_q

@Conqueror MusicBrainz picard var ama hepsini doğru bulmuyor. Ben sadece bu dediğiniz işi yapabilmek için wine ile winampın son sürümünü kullanıyorum :( Bu arada id tagı, ismi hiçbir şeyi olmayan müzik dosyasının ismini Banshee veya amarok buluyormu ? onlar yanılmıyorsam ismi olan şarkıların sözlerini buluyordu...

Conqueror

Alıntı yapılan: mert_d - 07 Kasım 2010 - 21:25:55
@Conqueror MusicBrainz picard var ama hepsini doğru bulmuyor. Ben sadece bu dediğiniz işi yapabilmek için wine ile winampın son sürümünü kullanıyorum :( Bu arada id tagı, ismi hiçbir şeyi olmayan müzik dosyasının ismini Banshee veya amarok buluyormu ? onlar yanılmıyorsam ismi olan şarkıların sözlerini buluyordu...
@mert_d bende yavaştan tersine mühendislik ile bu işi yapan uygulamayı yazmaya çalışmaya çalışacaktım :)
Aslında benim istediğim gayet basit olan dediğin gibi, sadece tagları düzenlemek olan bir uygulama...

stef_q

Alıntı yapılan: Conqueror - 07 Kasım 2010 - 21:34:51
Alıntı yapılan: mert_d - 07 Kasım 2010 - 21:25:55
@mert_d bende yavaştan tersine mühendislik ile bu işi yapan uygulamayı yazmaya çalışmaya çalışacaktım :)
Aslında benim istediğim gayet basit olan dediğin gibi, sadece tagları düzenlemek olan bir uygulama...

Size şarkıları internetten bulan bir program lazım. Tagları düzenleyen bir çok programımız mevcut. :) Neyse şimdi Banshee veya amarok bilinmeyen şarkıları bulabiliyormu bulamıyormu ?

Conqueror

amarok'ın bulduğunu hatırlıyorum şu an onu denemedim, fakat banshee'de tagların otomatik olarak nereden düzenlendiğini bulamadım.

stef_q

Alıntı yapılan: Conqueror - 07 Kasım 2010 - 21:54:29
amarok'ın bulduğunu hatırlıyorum şu an onu denemedim, fakat banshee'de tagların otomatik olarak nereden düzenlendiğini bulamadım.

Bilen birileri cevap verene kadar bekleyeceğim :)