Notebooka harici bellek ile ubuntu kurmak.

Başlatan tudi, 06 Eylül 2011 - 18:28:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tudi

winzort 7 yüklü notebooka  winzort 7 silmeden harici bellekle ubuntu yüklemek istiyorum.Problem hardisk bütün halinde ben bölümleme yapmadan winzort kalacak şekilde ubuntuyu nasıl kurarım.Winzortun yanına kur seçeneğinde ne kadar ayıracağımı bana bırakıyor mu?

if

@tudi, yapmanız gereken kısaca Windows işletim sisteminin bölümlendirme uygulamasını kullanarak Ubuntu için birincil bir bölüm oluşturmak. Ardından kurabilirsiniz. Sorduğunuz soruyla ilgili forumumuzda bir çok konu mevcut. Onları inceleyebilirsiniz.

tudi

Yeniden format atarak yapmak basit.Dediğiniz gibi takar windows cd sini bölümlerim. Ama windos yüklü iken yapılırmı bölümleme?

if

@tudi, hatırladığım kadarıyla Windows 7 üzerine yüklü bir uygulama vardı bu işi yapan. İşletim sistemi açıkken yapılabiliniyordu bu işlem. Ubuntu için ve swap alanı için yeterli bölüm ayırınız, bilgisayarı yeniden başlatıp masaüstü ortamına düşünüz çünkü Windows bölümlendirme ardından yeniden başlatma sırasında bir işlem yapıyor es geçilmemesi gerek. İndirdiğiniz Ubuntu .isosunu Windows üzerinden taşınabilir belleğe(usb) yazdırmak için bir kaç yol var ki forumda anlatımı var. O yollardan biriyle yazdırır ve kuruluma geçersiniz.