netbook'uma yedek programı

Başlatan sercangdr, 08 Kasım 2010 - 00:24:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sercangdr

arkadaşlar netbook'umda haliyle cd veya dvd kullanamıyorum.forumda araştırdım ama yedek alma programlarının sonu hep dvd ye yazdırmada bitiyor.makinemde sadece ubuntu yüklü ve harddiskim (ext4 - ntfs - ntfs) olarak 3'e bölünmüş durumda.eskiden windows yüklüyken acronisle C'nin yedeğini D'ye kopyalayıp bi sıkıntı yaşadağım zaman kolaylıkla format atabiliyordum.bu şekilde hangi programla ubuntumun yedeğini alabilirim.daha önce verilmişse kusuruma bakmayın forumda arama yaptım ama bulamadım

heartsmagic

Ortada bulunan yedek alma uygulamaları DVD'ye veya CD'ye yedek alabileceği gibi sanıyorum diskin bir bölümüne de alabilir. Hangi uygulamalara baktın bilemiyorum haliyle. Ancak RemasterSYS ile kendine ait bir ISO oluşturabilirsin en azından.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sercangdr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Kasım 2010 - 00:33:21
Ortada bulunan yedek alma uygulamaları DVD'ye veya CD'ye yedek alabileceği gibi sanıyorum diskin bir bölümüne de alabilir. Hangi uygulamalara baktın bilemiyorum haliyle. Ancak RemasterSYS ile kendine ait bir ISO oluşturabilirsin en azından.

peki oluşturduğum iso dosyasını bi problem çıktığında nasıl geri yükleyebilirim?ubuntuda çok yeniyim.birşeyler öğrenmek için sürekli kurcalıyorum ve bazen istemediğim bi konuma getirebiliyorum.hergün format atıp aynı ayarları defalarca yapmaktan bıktım artık :D

heartsmagic

USB'den Ubuntu nasıl kuruyorsan oluşturduğun ISO'dan da kurabilirsin diye düşünüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.