Hem Windows,hem Linux Ubuntu 10.10

Başlatan sensenku, 02 Kasım 2010 - 19:44:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sensenku

Merhaba arkadaşlar benim size sormak istediyim bu; Ben Linux Ubuntuda çalışmak isitiyorum kardeşim WİNDOWS XP-de çalışmayı tercih ediyor.Ben de bu durumda 2 OS kurmak mecburiyyetindeyim,bunun icin C diskini formatlayip 3ye bölüceyimç 25 GB birinin olucak,18 Gb birinin ve 2Gb de boş kalıcakşFarz edelim ben ilk önce 20 Gb-ye Linux Ubuntu 10.10 kurdumç 25 Gb-ye WindoWs XP kurdum. kardeşimle ben istediyimiz OS-lere nasil ulaşa bileceyiz,yani bilgisayar açılırken bize WindoWs mu, yoksa Linuxmu diye sorsun?

Sherlock Holmes

Diskinizi sıfırlayacaksanız ilk önce Xp'yi kurunuz.
Lakin önceliği Ubuntuya verip ardından Xp'yi kurarsanız,
ubuntu üzerinden Grub.menu içeriği ile uğraşmanız gerekir.
Şayet Xp sonrası Ubuntuyu kurarsanız,
kurulum sonrası açılışta şu görüntü ile karşılaşırsınız.

Bu durumda tercihiniz doğrultusunda istediğiniz ile başlama olanağına sahip olursunuz.
Ayrıca Forumda Dual Boot sözcüğü ile arama yapmaktan çekinmeyiniz.

sensenku

sem

Bir sorun çıkmazsa evet böyle olacak. Ama "önce XP kurma" tavsiyesine uymanızı tavsiye ediyorum. Yoksa sonradan kurarsanız doğrudan XP açılır ve bu ekrana ulaşmak için "Yeniden GRUB 2 Kurulumu" başlığı konusunda biraz çalışmanız gerekir.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Sherlock Holmes

Temsili bir resim o sadece :)
Sizin durumunuzda "7" yerine "Xp" yazacaktır misal olarak.

sem

=)=)

Ben "%100 böyle" derken yani seçim hakkı olarak soruyor arkadaş gibisinden cevap verdim. Yoksa tabi çekirdek sürümleri, disk bölmleri falan da değişiklik gösterecektir.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?